Wyjątkowe osiedla w Lublinie – mieszkania od dewelopera

0
749

Miejsce zamieszkania wiele mówi o osobie, ale nie zawsze jest wynikiem spełnienia jej marzeń. Często to po prostu dom albo mieszkanie odziedziczone lub otrzymane w prezencie. Dla tych, którzy mają szansę sami wybrać, gdzie chcą mieszkań, Lublin oferuje mnóstwo atrakcyjnych lokalizacji. Większość z nich to małe, zamknięte i bezpieczne osiedla o nowoczesnej aranżacji budowane przez doświadczonych deweloperów.

Mieszkanie w bloku czy wieżowcu?

Często blok i wieżowiec to określenia stosowane zamienne. Jednak o ile oba dotyczą budynków wielorodzinnych i wielopiętrowych, o tyle blok oznacza takie do maksymalnie czterech pięter, wieżowiec zaś budynki wyższe. W obu przypadkach mieszkania mogą mieć taki sam układ i funkcjonalność, dostęp do wind, klatek schodowych, tarasów i balkonów. Taki typ wymarzonych lokali wybierają najczęściej ludzie młodzi ze względu na ich lokalizację. Osiedla z blokami i wieżowcami zwykle znajdują się w centrach miast lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Kameralne osiedle domków

Coraz częściej deweloper Lublin taki jak https://www.domlublin.pl/ stawia jednak na rozwiązania kojarzące się z kameralnością, prywatnością i większą anonimowością. Jednym z nim są małe, zamknięte osiedla domków jednorodzinnych lub budownictwa szeregowego. Wydzielone place i ogródki, dostęp do własnych garaży, przyjemna okolica to cechy charakterystyczne takich miejsc. Tym samym staja się one szczególnie atrakcyjne dla rodzin z małymi dziećmi, ale też dla starszych osób szukających ciszy i spokoju z dala od zgiełku miasta.

Bliskość komunikacyjna

Niezależnie od tego, czy deweloper stawia wielopiętrowe budynki, czy skupia się na inwestycjach jednorodzinnych, zawsze wybiera lokalizacje o dobrej komunikacji z resztą miasta. Dlatego nowe osiedla mieszkaniowe powstają blisko sieci tramwajowych i autobusowych, a dodatkowo w pobliżu sklepów (także marketów) i w bezpośredniej bliskości szkół oraz przedszkoli. Niekiedy zahaczają również o instytucje publiczne oraz kultury jak kina albo teatry. Takie sąsiedztwo czyni okolicę bardziej atrakcyjną, ale i znacznie ułatwia mieszkańcom codzienne funkcjonowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here