kredyt na oświadczenie

Kredyt na oświadczenie to idealna opcja. Minimum formalności, niewielki czas oczekiwania na decyzję banku i szybciutko pieniądze na koncie. To naprawdę fajna rzecz. Klient przychodzi do banku, wypełnia specjalny druczek, w którym deklaruje swoje zarobki i czeka na decyzję banku. Nie potrzeba żadnych zaświadczeń z pracy, druków, kwitów etc. A można otrzymać pożyczkę nawet w wysokości do dziesięciu tysięcy złotych.

Kredyt na oświadczenie – podstawowe informacje

Ten rodzaj kredytu to również potencjalnie duże problemy. Nie tylko dla klientów, ale przede wszystkim dla banków. Kredyt na oświadczenie to popularna nazwa produktu oferowanego jeszcze kilka lata temu przez większość banków i inwestycji finansowych. Oznaczał on wtedy po prostu, że by zdobyć upragnioną pożyczkę, wystarczało okazanie dowodu osobistego klienta. Banki w tym wypadku nie stosowały skomplikowanych i żmudnych procedur. Wystarczało bowiem zwykła deklaracja klienta dotycząca osiąganych zarobków i kredyt na oświadczenie zostawał zwykle przyznawany.

To eldorado w dużej mierze skończyło się jednak kilka lat temu. Komisja Nadzoru Finansowego kierując się troską o płynność finansową banków i innych instytucji finansowych wdrożyła bowiem tak zwaną Rekomendację T. Oznaczało to zmierzch takich instrumentów finansowych tego rodzaju. Wynikało to z tego, że kredyt, przyznawany na oświadczenie stał się bardzo ryzykowną usługa. Z roku na rok coraz więcej klientów banków miało problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Na dłuższą metę mogło to wstrząsnąć systemem bankowym w naszym kraju i być poważnym zagrożeniem dla depozytów pieniężnych złożonych w bankach przez obywateli.

Rekomendacja T

Co oznacza w praktyce rekomendacja T? Po prostu banki zostały zmuszone zaostrzyć swoją politykę kredytową. Już nie tak łatwo było o kredyt czy nawet niewielką pożyczkę. Klienci przyzwyczajeni do jakże łatwych i dostępnych produktów takich jak kredyt na oświadczenie byli niepocieszeni.
Tak więc dziś nie wszystkie banki mają w swojej ofercie kredyt na oświadczenie. Znajduje się on mniej więcej w dossier 2/3 banków działających w Polsce. Najłatwiej o taki kredyt w przypadku zakupów na raty. Ale i w tym wypadku decyzja o udzieleniu pożyczki jest obwarowana bardzo licznymi warunkami.
Najczęściej bank wymaga posiadania konta osobistego i to najlepiej przez minimum pół roku. Ważne jest również, żeby zarobki spływające na konto były regularne i w zbliżonej wysokości. Nieregularne dochody stanowią duże utrudnienie w przypadku takiego instrumentu jak kredyt na oświadczenie.

Pożyczki prywatne

Rozwiązaniem dla osób mających problemy ze zdecydowaniem się na kredyt na oświadczenie są prywatne firmy pożyczkowe. Jest ich bardzo dużo i głównie oferują właśnie kredyt na oświadczenie. Wystarczy stałe miejsce zamieszkania, dowód osobisty i kurier może zapukać do naszych drzwi z gotową do podpisu umową. Firmy pożyczkowe oferują zazwyczaj kredyt na oświadczenie w wysokości do około 4-5 tysięcy złotych. Zwykle trzeba wykonać minimalny przelew, na przykład w wysokości 0,01 zł na konto firmy pożyczającej pieniądze. W ten sposób firmy potwierdzają naszą wiarygodność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here