Jak skutecznie i szybko wysprzątać mieszkanie

Choć większość z nas nie lubi sprzątania to wszyscy powinniśmy robić to w miarę regularnie. Jest to dobry sposób na to aby nie dopuścić do dużych zaległości a wtedy każde sprzątanie będzie trwało krócej.

Przygotowania do sprzątania

Jeśli chcemy wykonać sprzątanie mieszkania lub domu to powinniśmy zarezerwować sobie na to czas, najlepiej w niezbyt późnych godzinach, gdy mamy światło dzienne i dysponujemy jeszcze zapasem energii. Aby uprzyjemnić sobie sprzątanie warto włączyć ulubioną muzykę. Zakładamy wygodne ubranie i przygotowujemy sobie niezbędne akcesoria. Warto korzystać ze specjalnego organizera, w którym przenosi się płyny i pomoce takie jak ściereczki i gąbki. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają mieszkania wielopoziomowe. Następnie należy zrobić przegląd wszystkich pomieszczeń i ocenić co jest dzisiaj do sprzątnięcia. Przy tej okazji odkładamy wszelkie przedmioty na swoje miejsce, wyrzucamy śmieci i zanosimy w odpowiednie miejsce rzeczy do prania.

Jak sprzątać efektywnie?

Swoją pracę warto zacząć od pomieszczeń najtrudniejszych czyli od łazienki i kuchni. W łazience myjemy toaletę, umywalkę, brodzik i kabinę. Jeśli zachodzi potrzeba przecieramy też kafle, do tego celu przydadzą się ściereczki na rolce. Należy także umyć lustro i tutaj pomocna może okazać się ściereczka gąbczasta. Następnie przenosimy się do kuchni, gdzie nastawiamy zmywarkę, przecieramy blaty i fronty a z pomocą płynów myjemy także płytę gazową i zlew. Nie można też zapomnieć o umyciu kaloryferów i listw przypodłogowych. Tutaj również z pomocą przychodzi nam ścierka na rolce. Jeśli chodzi o pokoje i sypialnie to szczególny nacisk położyć należy na pozbywanie się kurzu z mebli, parapetów i ozdób. Wystarczy, że ścierki na rolce spryskamy odrobiną płynu, by szybko móc się pozbyć nieczystości. Doskonale sprawdzą się one także przy odkurzaniu roślin doniczkowych oraz przy myciu  na mokro szyb w drzwiach wewnętrznych. Na koniec zostawiamy sobie odkurzanie wszystkich dywanów i przetarcie mopem podłóg. Gdyby się okazało, że coś nie zostało wyczyszczone na przykład telewizor czy zegar zawsze można szybko to poprawić używając ścierki na rolce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here