Jak wybrać kurs, który przygotuje do zdobycia certyfikatu CAE?

Kursy językowe mogą mieć kilka zasadniczych celów. Przede wszystkim nauczyć języka i sprawić, że będzie on płynny i łatwo przyjdzie się w nim komunikowanie. Celem może być jednak także to, by przygotować się odpowiednio do zdania właściwego certyfikatu potwierdzającego znajomość danego języka. Jaki powinien być kurs CAE?

Po co mi certyfikat?

            Certyfikaty językowe są niezwykle potrzebne, by potwierdzić poziom znajomości języka. Jest to bardzo korzystne np. w przypadku ubiegania się o jakąś posadę, która wymaga znajomości angielskiego. Jest to czytelny sygnał, że dany kandydat zna język na konkretnym poziomie. Każdy certyfikat odpowiada konkretnym założeniom i wymogom, dlatego mając go na danym poziomie wiadomo, że dana osoba poradzi sobie z zadaniem, które przed nią stawia pracodawca.

A po co mi kurs?

            Kurs przygotowujący jest niezwykle potrzebny przede wszystkim ze względów formalnych. Należy go odbyć, by móc przystąpić do zdawania certyfikatu. Oczywiście są różne sytuacje, jednak dany kurs to podstawa także dlatego, że jest on ukierunkowany na zadania i kompetencje, jakie sprawdzane są podczas przeprowadzania egzaminu certyfikowanego. Dlatego kurs potrzebny jest przede wszystkim osobie zdającej do zapoznania się ze specyfiką testu.

Dobry, czyli jaki?

            Wybierz dobry kurs… Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Nic dziwnego, wśród różnych kursów aż trudno się połapać. Najlepiej jest zapytać osoby, które mają z kursami styczność na co dzień i są rodzimymi użytkownikami danego języka. Native speaker angielskiego z Warszawy czy innych miast Polski będzie więc idealnym wyborem, by przygotować się do egzaminu certyfikowanego CEA w sposób najlepszy z możliwych. Osoby te zwykle najlepiej wiedzą jak oceniać język i w jaki sposób podejść do ucznia.

            Certyfikat CEA, tak jak i inne certyfikaty, będzie cenną zdobyczą w CV, dlatego warto poświęcić na kurs parę tygodni i przygotować się najlepiej jak umiemy, by zdać go bez problemów i cieszyć się z zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka angielskiego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here