Odzież gastronomiczna z logo, nadrukiem, czy haftem?

0
1097

Właściwość owej dziedziny, jaką jest gastronomia, wywołuje, iż osoby pracujące bezpośrednio na kuchni zmuszone są właściwie na noszenie profesjonalnego stroju od stóp po głowę. Każdy spośród zakładanych elementów ma oczywiście własne uzasadnienie. Zwracająca na siebie uwagę czapka ma za zadanie odseparować z oczywistych powodów włosy. Następnym, bardzo ważnym elementem odzieży widzianej na kuchni są fartuchy gastronomiczne. Trudno sobie wyobrazić gotowanie bez owego elementu.

Najistotniejsze właściwości odzieży gastronomicznej

Ubrania, jakie nakładają na siebie kucharze powinny być przede wszystkim odzieżą wytrzymałą na tłuste oraz trudne plamy, jakie ze względu na styl pracy w kuchni powinny być możliwe do szybkiego umycia. Z owego także względu odzież gastronomiczna ma zazwyczaj na zewnątrz powierzchnię plamoodporną, dzięki której tłuszcz oraz zanieczyszczenia nie wchodzą głęboko w strukturę materiału. Co więcej, odzież owa jest zazwyczaj koloru białego bądź czarnego, dzięki czemu wygląda bardzo starannie oraz czysto w otoczeniu, jakie bez wątpienia właśnie owego typu higieny potrzebuje.

Odzież kelnerska – reprezentacyjna, lecz także ochronna

Kelnerzy, odmiennie aniżeli kucharze, mają częsty kontakt z Klientem. Gdyż stają się poniekąd wizytówką oraz symbolem restauracji, winni być ubrani dobrze oraz estetycznie. Niedopuszczalne są plamy na odzieży kelnerskiej lub zgniecione fartuchy. Należałoby zatem, aby odzież kelnerska została zrobiona z materiałów plamoodpornych, natomiast również prostych do wyprasowania.

Nadruk na odzieży lub haft

Mnóstwo dostawców proponuje zarówno odzież z haftem jak również z nadrukiem. We współzależności od oczekiwań konsumentów, typu grafiki i rodzaju materiału oferują one haft bądź nadruk i odmienne metody nakładania projektu na odzież. Haft komputerowy można zrobić na koszulkach reklamowych, na czapkach, bluzach, fartuchach gastronomicznych oraz pozostałych podobnych typach odzieży. Haft jest znacznie bardziej wytrzymały na spieranie, wycieranie oraz naruszenia mechaniczne. Nadruk jest tańszy, bardziej powszechny, lecz może być mniej wytrzymały oraz po paru latach stracić własne bazowe odcienie oraz wzór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here