Magazyny do wynajęcia w Szczecinie

Nowoczesne i funkcjonalne magazyny w Szczecinie i okolicy zyskują coraz większą popularność. Wybór obiektów na terenie województwa zachodniopomorskiego jest coraz większy i można znaleźć odpowiednią dla siebie powierzchnię na dogodnych warunkach najmu.

Rynek mały, ale prężny

Województwo zachodniopomorskie stanowi w zasadzie jeden z najmniejszych rynków logistycznych i przemysłowych w Polsce. Można jednak zaobserwować wzrost zainteresowania magazynami i halami do wynajęcia w Szczecinie i okolicy. Położenie miasta ma mianowicie wiele zalet, atrakcyjne są też stawki najmu.

Magazyny te obecnie obsługują przede wszystkim lokalny rynek, ale z pewnością region staje się coraz bardziej atrakcyjny logistycznie. To jeden z najmniejszym rynków magazynowo-logistycznych w Polsce, ale dynamicznie się rozwijający. W całej Polsce obecnie coraz większe znaczenie ma branża logistyczna, a także magazynowanie towarów w branży e-commerce. Wszystko to sprawia, że popyt na magazyny w Szczecinie i okolicy rośnie, a poziom pustostanów maleje.

Magazyny na wynajem – Szczecin

Magazyny do wynajęcia w Szczecinie i okolicy cieszą się dużym powodzeniem wśród przedsiębiorców, ale także inwestorów. Nic dziwnego, jest to przecież stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, a zarazem centrum aglomeracji szczecińskiej. Można zaobserwować coraz większy wybór powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych i magazynów w Szczecinie.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Szczecinie oraz okolicy spełnią różne oczekiwania, m.in. przedsiębiorców zagranicznych (np. firm z krajów skandynawskich oraz z Niemiec), którzy planują dystrybucję swoich towarów na obszarze Europy Zachodniej lub działają w branży e-commerce.

Dogodne położenie Szczecina

Szczecin jest także ważnym węzłem transportowym na trasie transeuropejskiego korytarza transportowego północ-południe. Dzięki temu możliwe jest wygodne połączenie Skandynawii, Austrii oraz Czech z portami Morza Śródziemnego. Co więcej, obiekty w Szczecinie są też dobrze skomunikowane z Niemcami – w pobliżu znajduje się autostrada A8. Droga ekspresowa S3 zapewnia z kolei połączenie z autostradą A2 łączącą Berlin z Warszawą.

Położenie w pobliżu Morza Bałtyckiego sprawia, że Szczecin stanowi centrum gospodarcze regionu. Stocznie i port morski to jego wizytówki – transport morski jest dobrze rozwinięty w tej części Polski. Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” znajduje się ok. 45 km od centrum miasta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here