Ciekawe systemy, które możesz zintegrować ze stroną WWW

Obecna technologia daje ogromne możliwości w kontekście tworzenia i wykorzystywania stron internetowych. To już nie tylko prosta wizytówka z danymi kontaktowymi czy też ofertą, ale często w pełni funkcjonalne narzędzie pracy całego zespołu. Pozwalają na to różnego rodzaju narzędzia i systemy, które możemy zintegrować z naszą witryną. O jakich systemach mowa? Wymienimy kilka z tych, które są przydatne oraz ciekawe!

Szybkie płatności

To podstawa sprzedaży internetowej w każdym wydaniu. W dzisiejszych czasach standardem jest to, że forma płatności jest nie tylko standardowy przelew i opłata przy odbiorze, ale także wykorzystanie natychmiastowych płatności, które pozwalają szybciej kupić dany towar i zamknąć transakcje. Szybkie potwierdzenie wpłaty pozwala zapomnieć o sprawie i czekać na przesyłkę – nie martwimy się przez kilka dni numerem konta czy pomyłką w danych, bo status opłaty zmienia się błyskawicznie.

Możliwości integracji w tym przypadku jest bardzo wiele. Wystarczy tylko spojrzeć na te najpopularniejsze takie jak Paypal, PayU, Przelewy24 czy Dotpay. Tego typu systemy to filar e-commerce. Integracje systemów płatności możesz zlecić np. Software House 

Statystyki i analiza

Standardem jest również integracja strony www z Google Analytics. To na ten moment zdecydowanie najlepsze i najbardziej wiarygodne źródło statystyk. To nie tylko dokładna liczba odwiedzających, ale też szczegółowe informacje na temat grupy docelowej, odwiedzającej witrynę.

Google Analytics można także znacznie rozszerzyć. Dla przykładu – narzędzie to można zintegrować z Google Search Console, by mieć lepszy wgląd w wyszukiwane słowa kluczowe czy też połączyć z Google Ads, by lepiej zarządzać reklamami Google. Warto zaimplementować w swojej witrynie kod śledzący i czerpać pełnymi garściami z informacji statystycznych.

System CMS jako ułatwienie

Jeśli chcemy w łatwy i intuicyjny sposób zarządzać treściami na stronie www, to zaimplementowanie systemu CMS jest dobrym pomysłem. To bardzo często wykorzystywany element, który pozwala edytować stronę czy też content znajdujący się na niej bez znajomości kodu html czy programowania. System CMS jest szczególnie skuteczny, jeśli później witryną zarządza nie jedna, ale kilka osób, np. w przypadku portalu czy serwisu informacyjnego. Warto pomyśleć wtedy o prostocie użytkowania takiego rozwiązania.

Oprogramowanie fakturowe

Łatwe fakturowanie to także rozwiązanie, które możemy zaliczyć do systemów zintegrowanych ze stroną www. Na czym to polega? Faktury generują się automatycznie po zanotowaniu wpłaty/transakcji, a wszystko jednocześnie zapisuje się w systemie, do którego wgląd może mieć księgowa. To pozwala na bardzo łatwe zarządzanie danymi finansowymi firmy, ważnymi w przypadku rozliczeń podatkowych przedsiębiorstwa.

Jest mnóstwo innych systemów i narzędzi, które bardzo łatwo zintegrować ze stroną www. Kluczowe jest jednak nie to, jak prosty jest ten proces, ale korzyści, jakie idą za danym rozwiązaniem. Dlatego też warto szukać takich systemów i rozwiązań, które rzeczywiście niosą ze sobą konkretne przewagi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here