Zastosowania czeków BLIK

System BLIK debiutował na polskim rynku finansowym na początku 2015 roku. Ten rewolucyjny sposób na regulowanie płatności i zarządzanie swoimi finansami od razu zdobył uznanie wielu użytkowników. Czeki BLIK to jedno z narzędzi, które można wykorzystać w ramach systemu BLIK, by przekazać komuś środki. Jak działa czek BLIK i w jaki sposób może być wykorzystany?

Jak działają czeki BLIK?

Czeki BLIK nie dla wszystkich są nowością, ponieważ tę usługę od kilku lat oferuje większość banków przy jednoczesnym wykorzystaniu systemu BLIK. Przy ich pomocy:

  • zrealizujemy płatności online,
  • zapłacimy w stacjonarnym sklepie,
  • wypłacimy gotówkę z bankomatu,
  • udzielimy środków osobie trzeciej – jak w przypadku tradycyjnych czeków.

Czek BLIK wygenerować można w aplikacji mobilnej banku. Ma postać kodu 8-cyfrowego. Przypisujemy mu określoną wartość pieniężną, termin ważności oraz tytuł. Jego wartość nie może przekroczyć kwoty 1000 zł. Natomiast termin ważności sięga maksymalnie 60 dni.

Z wygenerowanego czeku BLIK można skorzystać samodzielnie. Może być on także, co jest bez wątpienia jego ogromną zaletą, przekazany osobom trzecim. By go zrealizować, wystarczy skorzystać z bankomatu, wybierając określoną funkcję i podając wygenerowany wcześniej kod oraz hasło.

Zastosowanie czeków BLIK – szersze niż myślisz

Możliwość przekazania czeku BLIK innym osobom oraz niezwykła prostota i szybkość jego realizacji, otwierają szerokie pole do wykorzystania go na różnorodne sposoby. Pamiętajmy o jeszcze jednej jego zalecie czyli formie. Czek BLIK na formę elektroniczną, można bez problemu, bez użycia papieru i jakichkolwiek innych nośników materialnych przekazać go dalej, do odbiorcy końcowego. Dzięki temu z powodzeniem może zastąpić znane nam formy przekazywania pieniędzy.

Oto kilka bardzo praktycznych form zastosowania czeków BLIK w biznesie:

  • programy lojalnościowe – bezpieczny, prosty, nie generujący dodatkowych kosztów sposób na przekazanie nagrody odbiorcy;
  • akcje cash back – prosta obsługa zwrotu części kosztów za zakup towarów;
  • premie i nagrody finansowe dla pracowników – doskonała alternatywa dla innych form przekazywania środków;
  • prezenty firmowe – prosty w obsłudze i realizacji sposób obdarowania pracowników;
  • konkursy, akcje z nagrodami pieniężnymi – bardzo łatwe i szybkie i bezpieczne rozwiązanie, by rozdysponować nagrody.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here