Woop Automotive – innowacyjne narzędzie w branży motoryzacyjnej

Klienci warsztatów samochodowych pragną, aby naprawy w ich pojazdach były wykonywane szybko w oparciu o bezpieczne w eksploatacji części wysokiej jakości, które dodatkowo mają być tanie. Wymagania te to solidne wyzwanie dla mechaników, którzy w celu zaspokojenia potrzeb rynku potrzebują sprawdzonych partnerów biznesowych. Wygodny kontakt z nimi oferuje między innymi platforma Woop.

Siła postępu

Do tej pory mechanik samochodowy, w celu nabycia interesującej go części do naprawianego samochodu, marnował wiele swego cennego czasu na poszukiwania. Przeglądanie aukcji internetowych, forum miłośników danej marki czy stron z ogłoszeniami pochłania niejednokrotnie wiele godzin, a finalny efekt nie zawsze jest satysfakcjonujący. Potrzebna część może przecież znajdować się na drugim krańcu Polski lub oferująca ją firma zamierza dopiero sprowadzić ją do swego magazynu, co wydłuża oczekiwania, a więc generuje koszty. W celu usprawnienia komunikacji i szybkiego połączenia klientów (warsztatów) ze sprzedawcami i producentami wysokiej jakości części, powstał serwis Woop Automotive. To rozwiązanie na miarę XXI wieku nie działa oczywiście tylko jednostronnie. Dzięki niemu producenci i sprzedawcy mogą dotrzeć ze swymi produktami do szerszej grupy nabywców i elastycznie dopasować swą ofertę do ich aktualnych potrzeb. Taka współpraca nie jest na ogół jednorazowa, lecz długofalowa, co pozwala zmaksymalizować korzyści dla każdej ze stron. Dodatkowo sprzedawcy i producenci korzystający z Woop mogą zmniejszyć wydatki związane z funkcjonowaniem Działu Handlowego dzięki pozyskiwaniu nowych klientów bez konieczności wykonywania czasochłonnego reaserchu, dziesiątek telefonów i wysyłania mało efektywnych maili.

Jak to działa?

W celu skorzystania z możliwości, które oferuje Woop, wystarczy wejść na stronę https://woopauto.com/ i dokonać rejestracji. Jako kupujący będziesz mógł szybko wyszukiwać najtrafniejsze oferty ze swojej okolicy i kupować poprzez licytacje lub składać zapytania ofertowe. Te ostatnie trafiają do sprzedawców w określonej przez ciebie okolicy, którzy następnie wysyłają do ciebie oferty, z których ty wybierasz tę najbardziej atrakcyjną, omawiasz jej szczegóły ze sprzedającym i finalizujesz transakcję. Woop ułatwia prowadzenie działalności również sprzedawcom – wystarczy założyć konto i określić ściśle, jakie podzespoły i akcesoria znajdują się w twojej ofercie. Pomoże to dokonać ścisłej selekcji zapytań, które będą do ciebie trafiać, co oszczędzi czas marnowany do tej pory. Oferty zaczną pojawiać się, gdy tylko warsztat, baza transportowa lub inna firma korzystająca z Woop złoży zapytanie ofertowe pokrywające się z twoim asortymentem i będzie znajdować się na określonym przez ciebie jako miejsce działania terenie.

Woop Automotive działa na zasadzie abonamentu, którego cena uzależniona jest od czasu trwania (1 lub 3 miesiące) obszaru działania i oferowanych produktów. W bardzo dokładnym formularzu określić należy nie tylko interesujące województwa, ale również powiaty i gminy, co pozwala działać również lokalnie. Co ważne, każda kategoria zawiera szczegółowe opisy produktów, które wchodzą w jej skład, co umożliwia precyzję w działaniach.

[Głosów:16    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here