Wiecznie w modzie. Wybieramy pióro na prezent dla mężczyzny

Rozpiętość cenowa analizowanej oferty nie powinna zaprzątać głowy kogoś, kto szuka odpowiedniego pióra na prezent. Powszechnie bowiem wiadomo, że wysokiej klasy instrumenty piśmiennicze to kosztowny wydatek, a kunszt wykonania poszczególnych egzemplarzy całkowicie usprawiedliwia wartość tego przyrządu do pisania. Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze właściwego modelu, aby wręczony upominek maksymalnie zadowolił obdarowanego?

Piśmienniczy dylemat: drogie pióro wieczne czy kulkowe?

Wśród asortymentu tego rodzaju luksusowych artykułów jest wiele interesujących propozycji, lecz pewna trudność pojawia się już na samym początku procesu decyzyjnego. Dzieje się tak, ponieważ zarówno pióra wieczne, jak i kulkowe odmiany mają swoich wiernych zwolenników. Kolekcjonerzy i osoby wprawione w kaligraficznej sztuce zapewne ucieszą się z bardziej tradycyjnego typu instrumentu piśmienniczego. Trzeba bowiem sporej wprawy, aby sporządzać notatki oraz składać podpisy bez obaw o pojawienie się kleksów.

Pióra kulkowe nie ustępują jednak wcale starszym odpowiednikom. To bardzo elegancki przedmiot, którego wytwarzaniem zajmują się profesjonalne firmy. Również i w tej grupie zdarzają się egzemplarze wyjątkowe, jak chociażby model Montblanc Great Characters sygnowany nazwą jednego z najsłynniejszych zespołów muzycznych na świecie, czyli The Beatles. Obdarowanego z pewnością zadowoli nie tylko widok wielokolorowego lakieru pokrywającego korpus i skuwkę, ale także specjalnego pudełka z wizerunkami wszystkich członków legendarnego bandu.

Inne kryteria wyboru pióra na prezent dla mężczyzny

Kolejnym elementem, który może mieć wpływ na decyzję zakupową jest materiał wykonania drogiego pióra. Przeważnie instrumenty piśmiennicze wysokiej klasy są tworzone ze szlachetnej żywicy oraz stali szlachetnej, choć zdarzają się także egzemplarze pokryte włóknem węglowym, bazaltem lub złotem. W każdym przypadku liczy się indywidualna ocena całego projektu. Trudno jednoznacznie wskazać najlepsze rozwiązanie, ponieważ w aspekcie wzornictwa to wykończenie decyduje o unikatowości ekskluzywnego egzemplarza.

Nie bez znaczenia jest także marka, która stworzyła pióro na prezent. Renomą cieszą się oczywiście takie firmy jak Parker, Waterman czy Sheaffer, lecz najwspanialsze modele produkuje Montblanc oraz Chopard. Oba przedsiębiorstwa szczycą się szwajcarskim pochodzeniem i to właśnie duma alpejskiego państwa, czyli precyzja i dbałość o detale, stanowią podstawowe wartości wspomnianych brandów. Upominek tej klasy z pewnością stanie się dla mężczyzny wspaniałą pamiątką okrągłego jubileuszu, obrony pracy doktorskiej, bądź podsumowania drogi zawodowej w gronie bliskich współpracowników.

Dzięki współpracy z Noble Place

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here