Jak ustrzec się nieuczciwych agentów nieruchomości?

0
1737

Żyjemy w czasach, w których wielość istniejących agencji i biur nieruchomości już nas nie dziwi. Z rozmysłem jednak dokonywać należy wyboru firmy, która zrealizować będzie miała powierzone jej zlecenia. Z pewnością zaś warto ustrzec się firm działających nieuczciwie. Maxon – biuro nieruchomości w Warszawie podpowiada, o czym należy pamiętać rozpoczynając współpracę z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami.

Licencja na wagę złota

Korzystanie z usług licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami pozwala na zapewnienie dużej gwarancji rzetelności takiej osoby, odpowiedzialności oraz posiadanych przez nią, właściwych kompetencji. Dzięki temu szybciej i zdecydowanie sprawniej doprowadzić można do finalizacji interesującej nas transakcji – przy zapewnieniu pełni bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie OC

Maxon – biuro nieruchomości w Warszawie dużą uwagę zwraca również na posiadanie przez każdego z licencjonowanych pośredników w obrocie nieruchomościami ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Zapis o tym ubezpieczeniu zawarty być powinien we właściwie skonstruowanej umowie pośrednictwa. Brak takiego ubezpieczenia powinien od razu radykalnie obniżyć wiarygodność pośrednika.

Firma z realną siedzibą

Wybierając profesjonalnie działające biuro nieruchomości na rynku branżowym warto zwrócić też szczególną uwagę na posiadanie przez niego realnej siedziby. Dobrze, jeśli siedziba ta jest siedzibą wieloletnią i zdobyła już zaufanie nie tylko innych klientów, ale i firm czy osób zajmujących lokale w jednym budynku czy też w pobliżu.

Prowizje pod kontrolą

Maxon – biuro nieruchomości w Warszawie przestrzega – każdy szanujący się profesjonalnie działający pośrednik w obrocie nieruchomościami nie pobiera żadnych prowizji w trakcie trwania umowy. Jeśli już, o kwestiach rozliczeń prowizyjnych mówi się dopiero przy etapie finalizacji konkretnej transakcji. Dopuszcza się też niekiedy częściowe rozliczenia prowizyjne przy podpisywaniu umowy przedwstępnej, ale nigdy na początku współpracy z agencją nieruchomości. I o tym należy bezwzględnie pamiętać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here