Usprawnianie zawierania umów w czasie pracy zdalnej

Pracując zdalnie, trzeba zmagać się z zupełnie innymi komplikacjami, niż wykonując te same czynności w biurze. Jedną z najbardziej problematycznych kwestii podczas pracy zdalnej okazuje się zawieranie umów z klientami. Jednak rosnąca popularność internetu poskutkowała powstaniem przystępnego i funkcjonalnego rozwiązania, jakim jest zawieranie umowy online. Dowiedz się, jak może ona ułatwić Ci wykonywanie zadań podczas pracy zdalnej.

Jak zawrzeć umowę online?

Zawarcie umowy przez internet jest możliwe znacznie szybciej niż w przypadku kontaktu bezpośredniego. Dzięki temu oszczędzamy czas – szczególnie na pierwszych etapach nawiązywania współpracy z klientem. Najpierw należy stworzyć pierwszą wersję dokumentu i przesłać ją do weryfikacji klientowi. Gdy potwierdzi on swoją tożsamość i zapozna się z treścią umowy, można przystąpić do negocjacji.

Podczas pracy zdalnej możliwe jest wprowadzanie poprawek do umowy na bieżąco, dzięki czemu cały proces przebiega znacznie szybciej. Po opracowaniu ostatecznej wersji dokumentu składamy oświadczenie woli odnośnie do akceptacji umowy.

Zalety zawierania umów przez internet

W perspektywie dzisiejszych czasów, zawieranie umowy przez internet okazuje się dużo bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem niż kontakt bezpośredni. Taka forma ma liczne zalety, z których najważniejsze to:

  • Szybkość, wynikająca z braku ograniczeń pod kątem miejsca, przestrzeni i czasu
  • Oszczędność czasu obu stron
  • Możliwość wprowadzania bieżących poprawek
  • Łatwość w przechowywaniu i katalogowaniu dokumentów, a także późniejszym ich odnajdywaniu
  • Ograniczenie ilości zbędnych formalności do minimum
  • Całkowite bezpieczeństwo przy zachowaniu koniecznych środków ostrożności

Umownik – w czym może Ci pomóc?

Umownik jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej przystępnych narzędzi internetowych do zawierania umów. Umożliwia on płynne przejście przez wszystkie etapy nawiązywania współpracy. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i przejrzystym formacie Umownika jesteś w stanie wygenerować pierwszą wersję umowy w przeciągu zaledwie kilku minut.

Moc prawna umów zawieranych online poprzez ów narzędzie jest gwarantowana zintegrowanym systemem weryfikacji tożsamości. Jeśli po wysłaniu umowy chcemy przejść do negocjacji, konieczne jest potwierdzenie tożsamości zarówno przez nas, jak i przez klienta. Można to zrobić przy pomocy numeru PESEL lub fotografii twarzy.

Przy wprowadzaniu poprawek edytowane elementy wyróżniane są czerwonym kolorem, dzięki czemu dokument zachowa przejrzystość przez wszystkie etapy zawierania umowy. Kiedy obie strony dojdą do konsensusu w nurtujących kwestiach w dokumencie, konieczne będzie złożenie oświadczenia woli w kwestii akceptacji umowy. Następnie jest ona weryfikowana przy pomocy unikalnego kodu QR, który stanowi zaporę bezpieczeństwa przed podrobieniem dokumentu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here