Tektura falista – rodzaje i zastosowanie

0
1242

Wielu ludzi zastanawia się czym jest tektura falista. Jest to materiał, który posiada naprawdę dobre parametry i jest szeroko stosowany w handlu oraz gospodarce. Używając tektury falistej można w znaczny sposób uprościć prowadzenie sklepu w internecie oraz osobistego magazynu. Dzięki takiej tekturze znacznie szybciej możemy pakować towar oraz go transportować.

Rodzaje tektury falistej

Istnieją różne rodzaje tektury falistej, a najpopularniejsza z nich to tektura 2-warstwowa. Jest to materiał całkowicie ekologiczny, który może zostać użyty w życiu codziennym. Najczęściej wykorzystują ją firmy kurierskie, ale często można ją także spotkać w różnych hurtowniach oraz magazynach. Kolejnym rodzajem tektury jest tektura 3-warstwowa. Jej podstawę stanowią dwie warstwy papieru oraz warstwa pofalowana, która znajduje się na samym środku. W ten sposób wykonywane są zazwyczaj przekładki, które umieszczamy między kruchymi przedmiotami. Takie przedmioty to wazony, kieliszki oraz butelki. Jednak ten rodzaj tektury ma znacznie więcej zastosowań, ponieważ jest również elementem zabezpieczającym, który wykorzystywany jest w budownictwie.

Zastosowanie tektury falistej

Wiele osób zastanawia się do czego używa się tektury falistej. Zazwyczaj przy jej pomocy można owinąć przedmioty, które łatwo się tłuką. Najczęściej jest to porcelana oraz wszelkie szklane elementy. Dodatkowo tektura falista jest wykorzystywana przez księgarnie, ponieważ z powodzeniem można przy jej użyciu pakować książki.

Tektura falista jest również często kładziona na podłogę podczas remontów. W ten sposób możemy uniknąć zarysowań, które może powodować przesuwana drabina. Jeżeli zależy nam na sprawnej przeprowadzce to również powinniśmy zaopatrzyć się w tekturę falistą. Dodatkowo wykorzystywana jest ona również podczas dekorowania sceny. Ozdobne pudełka wykonywane są z tektury falistej tak samo jak koperty wysyłkowe oraz torebki na luksusowe wino. Warto także pamiętać, że większość teczek na dokumenty oraz akcesoria biurowe również są produkowane z tektury falistej.

Tektura falista jest bardzo wytrzymała oraz odporna na zgniatanie, dlatego stanowi świetne zabezpieczenie dla materiałów, które można łatwo uszkodzić podczas transportu. Dlatego świetnie spełniają rolę separatora, który oddziela poszczególne elementy.

Bardzo ważny jest także fakt, że tektura falista jest biodegradowalna i dzięki temu nie zagraża środowisku. Podstawą produkcji tektury falistej jest papier kraft, który wykorzystywany jest w procesie recyklingu. Tektura falista wykorzystywana jest także jako izolator akustyczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here