Młodzi ludzie tuż po zdaniu matury zastanawiają się nad tym, czy warto iść na studia, czy też może od razu podjąć pracę zawodową i rozkręcać swoją karierę. Oczywiście trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z tych opcji jest lepsza. Oczywiście część osób stwierdziłaby, że oczywiście najpierw powinniśmy studiować, aby uzyskać odpowiednią wiedzę i umiejętności. Niemniej jednak inni mogą powiedzieć, że 5 lat studiów sprawia, że wchodzimy na rynek pracy mocno spóźnieni. Więc jaką drogę obrać? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie studia czy praca.

Studia czy praca?

Studia czy pracaZatem, którą opcję wybrać? Wydaje się, że raczej lepszą opcją jest jednak postawienie na ścieżkę edukacyjną tuż po zdaniu matury. Przede wszystkim studia pozwalają nam zostać specjalistą w danej dziedzinie. Dlatego też jeśli wyjdziemy na rynek po zakończeniu studiów, to mamy już odpowiedni poziom umiejętności, a także wiedzy. Niemniej jednak warto również podkreślić, że przecież studia wcale nie ograniczają nas w kwestiach zawodowych, albowiem możemy już podczas odbywania studiów rozpocząć pracę choćby na pół etatu, czy też dostać się na jakiś staż w dobrej firmie i już wówczas kształtować swoją ścieżkę kariery, uzyskiwać kontakty biznesowe, a także dać się poznać jako solidny pracowni.

Praca i edukacja

Z drugiej strony można na tą kwestię popatrzeć nieco inaczej, albowiem osoba, która zdecyduje się na rozpoczęcie po zdaniu matury od razu kariery zawodowej oczywiście nie może liczyć na jakieś wysokie stanowisko i wysokie zarobki. Niemniej jednak w czasie pracy może również się edukować. Przecież jest możliwość studiowania w trybie zaocznym, która zasadzie pozwala na zdobycie takich samych umiejętności i wiedzy jak na studiach stacjonarnych, a jednocześnie możemy pracować zarabiać pieniądze i rozwijać się zawodowo. Tak więc na tak postawione pytania, studia czy praca, powinniśmy raczej odpowiedzieć, że te kwestie się wzajemnie nie wykluczają i można je pogodzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here