Sprawdzony magazyn rzeczy w Warszawie

Szykujesz się do przeprowadzki? Planujesz remont? Wybierasz się na upragnione wakacje? A może prowadzisz firmę i zwyczajnie nie masz gdzie przechowywać towarów, ważnych dokumentów albo materiałów reklamowych? W każdej z tych sytuacji warto rozważyć wynajęcie sprawdzonego magazynu rzeczy – w Warszawie i innych miastach Polski usługa self storage cieszy się coraz większą popularnością.

Moda na magazyny samoobsługowe przywędrowała na nasz kontynent ze Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że w Europie działa obecnie już 3 200 magazynów self storage o łącznej powierzchni ponad 8 mln metrów kwadratowych. Zdecydowanie najbardziej rozwiniętym i dojrzałym rynkiem jest Wielka Brytania – znajduje się tam prawie 44% wszystkich europejskich magazynów samoobsługowych. Na jej tle Polska prezentuje się raczej marnie, ale trudno, żeby było inaczej, skoro pierwsze nowoczesne obiekty self storage pojawiły się na naszym rynku dopiero w latach 2010-2011. 

Sprawdzony magazyn rzeczy – w Warszawie najwięcej

Najczęściej magazyny self storage mieszczą się w największych polskich aglomeracjach – prym pod tym względem wiedzie naturalnie Warszawa, gdzie według szacunków obiekty tego typu wynajęte są w 90% (średnia dla Polski wynosi 61%). Z nowoczesną ofertą self storage można spotkać się również w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Sosnowcu czy Lublinie. A miast będzie jedynie przybywać, gdyż polski rynek znajduje się wciąż w początkowej fazie rozwoju.

 Kto najczęściej korzysta z usług hoteli dla rzeczy? W Warszawie są to zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Pierwszym zwyczajnie brakuje miejsca w domu na bezpieczne przechowanie sprzętu sportowego, mebli, czy ubrań sezonowych, drudzy natomiast szukają oszczędności – utrzymanie i zabezpieczenie własnego magazynu wiąże się bowiem z ogromnymi wydatkami. Magazyny self storage cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród firm z branży e-commerce, gdyż umożliwiają najem krótkoterminowy, ściśle dostosowany do bieżących potrzeb. To idealna opcja dla przedsiębiorców, którzy sprzedają więcej w sezonie letnim lub zimowym. 

Jak działa magazyn dla rzeczy?

Magazyn self storage jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Klient ma zatem stały dostęp do składowanych przez siebie przedmiotów. Naturalnie przy poważaniu komukolwiek swojego dobytku niezwykle ważną rolę odgrywa kwestia jego odpowiedniego bezpieczeństwa. Dlatego boksy zabezpieczone są indywidualną kartą magnetyczną oraz kłódką, zaś magazyny pozostają pod nieustannym nadzorem kamer. Nie trzeba się też martwić o wilgoć czy temperaturę – w boksach self storage zawsze panują pod tym względem optymalne warunki.

Działający w Polsce operatorzy self storage umożliwiają firmom kilka opcji wynajmu – najmniejsze oferowane przez nich boksy liczą sobie zaledwie 1 metr sześcienny, największe zaś mają nawet 15 metrów sześciennych. Tak duża oferta sprawia, że możemy wynająć dokładnie tyle przestrzeni, ile rzeczywiście potrzebujemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here