prywatna pożyczka

Wszyscy mamy jakieś marzenia. Jedni większe, drudzy mniejsze. Część osób marzy o własnym mieszkaniu, ponieważ nie jest im dane póki co mieszkać na swoim. Ktoś inny chciałby bardzo wybudować dom. Są osoby, dla których marzeniem są wakacje w ciekawym miejscu. Duża grupa ludzi marzy o nowym samochodzie, komputerze, czy konsoli. Czy prywatna pożyczka może nam pomóc w realizacji marzeń?

Jak widać zdecydowana większość z nas marzy o czymś materialnym. Czy jednak nie powinniśmy marzyć o spokoju, zdrowiu czy szczęściu rodzinnym? Oczywiście, że tak. Jednak do realizacji materialnych marzeń potrzebujemy pieniędzy. Możemy je mieć poprzez swoją dobrze płatną pracę. Możemy je mięć, ponieważ potrafimy odkładać. Niestety większość z nas powie, iż brakuje im środków na spełnienie chociażby części z planów. Jest tak z różnych przyczyn. Głównie z powodu małych zarobków nie jesteśmy w stanie odłożyć nadwyżki finansowej. Powoduje to, że realizacja swoich marzeń odroczona jest w czasie. Oby tylko starczyło czasu, aby spełnić je wszystkie. Istnieje grono ludzi, którzy nie chcą czekać na ten dzień, kiedy odłożą wystarczającą ilość gotówki na zaplanowany wydatek. Podejmują decyzję o pożyczeniu pieniędzy. Jest to decyzja mniej lub bardziej przemyślana.

Pożyczyć pieniądze możemy z rozmaitych źródeł. W Polsce mamy dostępnych około dwudziestu w pełni legalnych instytucji finansowych spełniających rolę banków. Mamy również instytucje nie będące bankami. Prywatna pożyczka od tych wymienionych na końcu podmiotów jest bardzo ryzykowna i kosztowna zarazem. Dlaczego tak jest? Odpowiedz znajdziemy poniżej.

Prywatna pożyczka – zagrożenia

Dla osób fizycznych, czyli prosto myśląc zwykłych ludzi banki oferują kredyty gotówkowe. Są to prywatne pożyczki na ściśle określonych zasadach. Każdy kto spełnia kryteria narzucone przez bank może ubiegać się o dodatkowe środki przeznaczone na dowolny cel. Kryteria te to przede wszystkim zdolność kredytowa. Zdolność czyli możliwość spłat rat zgodnie z narzuconym harmonogramem. Jest tak, gdyż bankowi zależy na tym, aby pożyczkobiorca spłacał na czas zobowiązania. Nie jest prawdą, że banki wszystkim i zawsze udzielą pożyczki.

Nad instytucjami takimi jak banki czuwa Komisja Nadzoru Bankowego. To ona sprawdza i reguluje wszystkie kwestie związane z bankowością.
Inną kwestią są wszystkie inne podmioty, które nie podlegają pod kontrolę aparatu państwowego. Mowa tu o parabankach. Tak się nazywa różne firmy świadczące usługi podobne do tych, które oferują banki. Jednak nad wspomnianymi parabankami nie czuwa żadna kontrola. Konsekwencją takiej sytuacji są i mogą być kolejne afery związane z nieuczciwym podejściem do tematu przez ich właścicieli.

Starając się o dodatkowe środki potrzebne dla nas musimy być ostrożni. Jeżeli spotykamy się z odmowną decyzją kredytową w banku, jest tego jakaś przyczyna. Regulujmy swoje zobowiązania należycie i na czas a nie będziemy musieli sięgać po parabankowe rozwiązania. Rozwiązania może i szybkie i ogólnodostępne ale głównie bardzo drogie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here