Programy partnerskie

Program partnerski w przypadku części samochodowych to zdecydowanie dobry wybór. Jednym spośród nich jest Program Nora, który działa w Europie począwszy od 2005 r. i jest skierowany do warsztatów, które nie mają bezpośredniego związku z markami należącymi do koncernu VW. Jest to program partnerski, który oferuje niezależnym podmiotom możliwość zakupienia oryginalnych części Volkswagena na dobrych warunkach.

Dla kogo przeznaczony jest program?

Do programu NORA mogą przystępować wszystkie niezależne warsztaty, które w ramach swojej działalności wykonują naprawy zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD) 50.20.A albo 45.20.Z – konserwowanie i przeprowadzanie napraw, z wyłączeniem motocykli. Dodatkowo konieczne będzie podpisanie się pod oświadczeniem, iż zakupione oryginalne części samochodowe bedą wykorzystywane do napraw, a nie do odsprzedaży.

Części, które objęte są programem NORA

Oryginalne części

Orginalne części należące do koncernu VW to po pierwsze pewność bezpieczeństwa ich użytkowania. Podlegają one ścisłej kontroli począwszy od etapu projektu, poprzez ich testowanie i produkcję, aż do momentu dostawy. Program serwisowy wykorzystujący do napraw pojazdów wyłącznie oryginalne części samochodowe, skutkować będzie przywróceniem właściwego poziomu bezpieczeństwa. Ponadto ich sporą zaletą jest możliwość długiego użytkowania, co wynagradza nam poniesione koszty.

Części w klasie Economy

Części w klasie Economy są linią produktów, które dostosowano do potrzeb starszych modeli samochodów ,takich marek jak: Volkswagen, Skoda, Seat, Samochody Dostawcze marki Volkswagen. Stosunek jakości do ceny w ich wypadku jest niezwykle korzystny (bowiem są o około 25 procent tańsze), co zostało osiągnięte dzięki wprowadzeniu zmian konstrukcyjnych, użyciu innych materiałów, jak i zredukowaniu ilości dostępnych opcji. Zostało w nich wykorzystane doświadczenie techniczne zdobyte przez koncern Volkswagen, dzięki czemu oszczędności osiągnięto bez jakichkolwiek strat w kwestii jakości, czy bezpieczeństwa użytkowników pojazdów. Części Economy są przeznaczone dla pojazdów starszych, aniżeli 5 lat.

Orginalne części przeznaczone na wymianę

Orginalne części przeznaczone na wymianę odznaczają się jakością części oryginalnych, niemniej jednak dostępne są w zdecydowanie niższej cenie. Cechuje je duża żywotność, jednakże kiedy dojdzie do ich zużycia, stanowią źródło cennych materiałów, które można ponownie wykorzystać. Tego rodzaju części podlegać będą procesowi przetworzenia (jego idea sięga aż 1947 roku). Dzięki niemu uzyskuje się wyłącznie oryginalne części na wymianę, niemniej dostępne w cenie niższej o ok. 40 procent od swoich wersji pierwotnych. Procesy przetwarzania to także sposób na ochronę niektórych zasobów naturalnych i oszczędzanie energii, co jest zgodne z ideą ekologicznego korzystania z tego, co ma nam do zaoferowania środowisko naturalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here