Pracownik do wynajęcia – korzystna forma zatrudniania

Leasing pracowników jest w Polsce coraz bardziej popularny.

Warto więc poznać ten temat szczegółowo. Może okazać się, że bardziej opłacalne jest wynajmowanie pracowników do konkretnych projektów i zadań, aniżeli zatrudnianie ich i utrzymywanie na etacie. Poznaj szczegóły dotyczące tego modelu współpracy z personelem.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to nic innego jak wypożyczanie pracowników do konkretnej pracy. Następuje to poprzez podpisanie konkretnej umowy pomiędzy pracodawcą macierzystym, a tym, który pracowników chce wynająć.

Praca na podstawie leasingu pracowniczego przynosi wiele korzyści. Dzisiaj ten model wykorzystywany jest w różnych branżach, przede wszystkim w sektorze przemysłowym, budowlanym, gastronomicznym. Wynajem pracowników sprawdza się wszędzie tam, gdzie praca jest projektowa i można wydzielić konkretne zlecenia personelowi.

Rola agencji pośrednictwa pracy

Wynajem pracowników bardzo często kojarzony jest z agencją pośrednictwa pracy. Ten model bardzo popularny jest, jeśli pod uwagę weźmiemy znalezienie zatrudnienia Ukraińcom, którzy masowo przyjeżdżają do Polski. Nie ma wątpliwości, że to rzeczywiście korzystne rozwiązanie. Pracownik z Ukrainy nie zawsze mówi biegle w naszym języku, nie zawsze zna też lokalny rynek pracy. Trudno mu znaleźć samodzielnie pracę. Co więcej, polski pracodawca bardzo często obawia się rozpoczęcia współpracy z pracownikiem ze Wschodu – nie zna przede wszystkim jego kwalifikacji, nie do końca potrafi również załatwić wszelkie formalności, jakie wiążą się z zatrudnieniem obcokrajowca. Leasing pracowniczy za pośrednictwem agencji pracy jest w takich sytuacjach strzałem w 10. To agencja weryfikuje takiego pracownika i bierze za niego pełną odpowiedzialność.

Dlaczego leasing pracowniczy się opłaca?

Korzyści z wynajmu pracowników widzą zarówno pracodawcy, jak i zatrudniany personel. Przedsiębiorcy zauważają przede wszystkim niższe koszty. Przecież leasing pracowniczy pozwala zatrudniać pracowników dokładnie na czas realizacji konkretnych zadań. Nie ma konieczności utrzymywania personelu na etat. Taką tendencję widać wyraźnie w budownictwie czy przedsiębiorstwach działających sezonowo.

Co ciekawe, zalety z wynajmu pracowników widzą również sami zatrudnieni. Walorem jest przede wszystkim możliwość rozwoju zawodowego i w krótkim czasie korzystanie z różnych ścieżek kariery. Cieszy również fakt łatwego dostępu do ofert pracy. Wystarczy skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy. To taka współpraca daje pewność solidnego zatrudnienia na dobrych warunkach. Nie ma również obaw, co do niewypłacalności pracodawcy.

Ciekawostka

Czy wiesz, że leasing pracowników coraz częściej sprawdza się również w pracach biurowych? Okazuje się, że na polskim rynku pracy nadal brakuje wyszkolonych specjalistów. To dlatego ci najlepsi są wynajmowani przez różne firmy. Daje to szansę lepszych zarobków, porównania warunków pracy oraz zawodowego rozwoju.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here