W dzisiejszych czasach, coraz bardziej popularna staje się praca zdalna. Jest to również marzenie wielu ludzi, nie każdy jednak może pozwolić sobie na taki sposób wykonywania swojej pracy. Najczęściej jest ona możliwa w zawodach takich jak fotograf, programista, copywriter, grafik czy bloger. Jest to pożądany sposób pracy. Kojarzy się z wolnością, jednak ma swoje wady i zalety, jak wszystko. A więc praca zdalna – co to?

Praca zdalna – Co to?

Praca zdalna - Co to?Jest to praca, którą wykonujemy w domu. Niekiedy przyjmuje postać całkowicie zdalnej pracy, czyli wszystko robimy w domu. Istnieją także miejsca pracy, gdzie na przykład 2-3 dni przychodzimy do niej, a przez kolejne wykonujemy pracę zdalnie, w domu przy biurku. Posiada ogrom zalet – nie trzeba stać w korkach, które w niektórych miastach potrafią być ogromnym problemem oraz zjadaczem czasu. Nawet jeśli ktoś w centrum dużego miasta pracuje 8 godzin, często na dojazd tam i z powrotem musi doliczyć 2 godziny, czasem więcej. Nic więc dziwnego w tym, że niektórzy marzą o pracy we własnym domu, pozwala to oszczędzić cenny czas ale również paliwo czy bilety autobusowe.

Nie mamy również kontaktu z innymi ludźmi, możemy się skupić na pracy bez stresu. Nie mamy także sztywno narzuconych godzin pracy, pracujemy wtedy kiedy chcemy i jesteśmy najbardziej produktywni. Praca zdalna to jednak nie tylko plusy – wiele osób, którzy taką pracę wykonują, wskazują na negatywne aspekty takiej formy wykonywania pracy. Jednym z minusów jest to, że jednak dużo łatwiej jest wykonywać prace w biurze, mając kogoś nad sobą. W domu łatwo jest rozproszyć się innymi czynnościami. Dochodzi wtedy do momentu, kiedy o pracy myśli się cały czas w ciągu dnia, a nie tylko przez 8 godzin. Praca taka więc wymaga dużej dyscypliny. Ale tak jak było powiedziane już wcześniej, można mieć pracę tylko po części zdalną, jeden lub dwa dni w tygodniu. Jest to zapewne idealnie rozwiązanie. Często też ludzie zatrudniają się do pracy na pół etatu, a zdalnie dorabiają, jeśli mają jakieś umiejętności, które zdalnie mogą spieniężyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here