Gdzie pożyczyć pieniądze na kurs językowy?

Znajomość języków obcych to dziś przepustka do dobrze płatnej pracy i swobodnego podróżowania po świecie. W rozwinięciu możliwości w tym zakresie może pomóc dobry kurs językowy. Sprawdź, z jakimi kosztami wiąże się taka inwestycja i jak możesz ją sfinansować w razie braku gotówki.

Kursy językowe mogą różnić się między sobą sposobem prowadzenia zajęć, metodą nauczania  czy czasem trwania. Dostępne są kursy stacjonarne trwające pełny rok, jak również takie, które odbywają się w trybie przyspieszonym i kończą się już po 1 lub 3 miesiącach. Podobnie jest w przypadku kursów online ‒ oferowane są opcje krótko-, średnio- i długoterminowe. Ile kosztują poszczególne rozwiązania?

Stacjonarne kursy językowe

Za roczny kurs języka angielskiego realizowany w trybie stacjonarnym trzeba zapłacić od 1500 do 3000 zł. Koszt zależy tutaj oczywiście od kilku czynników: szkoły językowej, regionu kraju, metody nauczania, liczby zajęć czy liczebności grupy. W cenie zwykle są już materiały wykorzystywane na zajęciach, jak i te służące do samodzielnej nauki w domu. Kursy jedno- i kilkumiesięczne mogą być nieco tańsze, ale ostatecznie wszystko zależy od liczby i częstotliwości zajęć.

Kursy językowe online

Osoby, które wolałaby zachować większą elastyczność i wygodę, mają do dyspozycji kursy językowe online. Część z nich polega na wykupieniu dostępu do określonego pakietu i samodzielnym przerabianiu materiału ‒ ich cena, w zależności od czasu trwania i poziomu zaawansowania kursu, waha się od około 50 do 300 zł. Jeśli kurs przewiduje możliwość korzystania z indywidualnych e-lekcji z nauczycielem, koszty są odpowiednio wyższe. Miesięczny pakiet z dostępem do wsparcia lektora kosztuje zwykle minimum 100-150 zł, choć i tutaj wiele zależy od liczby czy czasu trwania konsultacji.

Pożyczka na kurs językowy

Kursy językowe, biorąc pod uwagę korzyści, jakie oferują, należy uznać za stosunkowo niedrogie. Kilkusetzłotowy czy nawet kilkutysięczny wydatek może otworzyć wiele nowych możliwości w życiu prywatnym i zawodowym. Z takiej inwestycji nie warto rezygnować nawet wówczas, gdy brakuje nam gotówki na jej sfinansowanie. Niewielki kredyt lub pożyczka pozabankowa pozwolą pozyskać niezbędne środki i cieszyć się rozwojem własnych umiejętności językowych. Co ważne, takie produkty nie muszą wiązać się z wysokimi kosztami ‒ dostępna jest na przykład chwilówka w SMART pożyczka, dzięki której można całkowicie bezpłatne pożyczyć nawet 2000 zł na 30 dni ‒ pod warunkiem, że korzysta się z oferty po raz pierwszy, a zobowiązanie zostanie spłacone w terminie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here