Postaw na rozwój na studiach podyplomowych!

Wyższe wykształcenie już nie wystarcza, aby wyróżnić się na wymagającym rynku pracy. Oczekiwania pracodawców są coraz większe, a program studiów podyplomowych idealnie wpisuje się w potrzeby osób aktywnych zawodowo. Zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym, co pozwala pogodzić je z pracą.

Niewątpliwym plusem studiów podyplomowych jest to, że mogą je podjąć wszystkie osoby z wykształceniem wyższym, niezależnie czy swoją edukację zakończyły na studiach licencjackich, czy też magisterskich. Każdy ma możliwość podniesienia kompetencji w obszarze interesującej go dziedziny.

Często pracodawcy dofinansowują również ten rodzaj studiów, dbając o rozwój pracownika. To niepowtarzalna okazja do zdobycia nowych kompetencji oraz aktualizacji bieżącej wiedzy. Ta druga kwestia dotyczy przede wszystkim obszarów zawodowych narażonych na częste zmiany procedur tak, jak ma to miejsce, na przykład w przypadku w księgowości czy prawie pracy.

Dlatego atrakcyjną alternatywą dla kursu są studia podyplomowe – kadry i płace, ponieważ pozwalają zdobyć kompleksową wiedzę z wielu obszarów takich jak: BHP, ubezpieczenia społeczne, dokumentacja kadrowa czy zagadnienia dotyczące rozliczania wynagrodzeń.

Dużym atutem studiów podyplomowych jest zawężenie obszaru zdobywanej wiedzy do najistotniejszych zagadnień i wygodne połączenie różnorodnych informacji w jednym programie. W ciągu ostatnich lat wzrosło prawdziwe zapotrzebowanie na podyplomowe studia pedagogiczne, co w dużej mierze wynika z dynamicznego rozwoju technologicznego.  

To sprawia, że konieczne jest nowe spojrzenie na dotychczasową metodykę nauczania i narzędzia wykorzystywane w procesie edukacji. Wszystko to stawia nauczyciela przed koniecznością ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, ale też wyboru specjalizacji. Studia podyplomowe oligofrenopedagogika to sposób na zdobycie unikalnych kwalifikacji nauczycielskich, ponieważ problem niepełnosprawności intelektualnej staje się coraz bardziej powszechny.

Wszystkie te, jak i kilkadziesiąt innych nowoczesnych kierunków jest dostępnych w Centrum Kształcenia Podyplomowego i Rozwoju Biznesu (CKPiRB). Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym i są realizowane przy znanej Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Niektóre kierunki są realizowane również w pozostałych filiach w innych miastach. Warto wspomnieć, że w ofercie CKPiRB znajdują się również kursy doskonalące dla nauczycieli zgodne z Polskimi Ramami Kwalifikacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here