Oferty pracy w Austrii bez znajomości języka

Jeżeli rozważasz rozpoczęcie pracy w Austrii, ale nie znasz języka, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przed każdym wyjazdem powinno się zrobić rozeznanie na rynku pracy, żeby mieć pewność, że uda się znaleźć zatrudnienie. Warto znać języki, ale jeżeli nie udało Ci się wygospodarować czasu na naukę – sprawdź w jakich zawodach możesz szukać pracy.

W jakim mieście w Austrii szukać ofert pracy

Według corocznego rankingu dotyczącego jakości życia w wybranych miastach, na pierwszym miejscu plasuje się Wiedeń. Co roku, przyjeżdża tu w poszukiwaniu lepszego życia mnóstwo obcokrajowców z różnych zakątków świata. Przeciętna płaca to ok 2500 euro. Wiedeńczycy mają dobry stosunek do Polaków, cenią ich za wykształcenie. Są również chętnie zatrudniani w różnych miejscach, ponieważ pracodawcy mają świadomość ich sumienności i pracowitości. Mieszka tu wielu Polaków, którym żyje się naprawdę dobrze. Większość z nich zapewne przyjechała tylko „szybko dorobić”, lecz doceniła standard życia i została na dłużej.

Co ciekawe, współczynnik Ginniego, którzy mierzy nierówność w dochodach, w Austrii jest najmniejszy. Oznacza to, że płace są bardzo wyrównane, dlatego każdy może pozwolić sobie na godne życie na satysfakcjonującym poziomie.

Oferty pracy bez znajomości języka

W Wiedniu najwięcej ofert pojawia się w dziedzinie gastronomii. Jeżeli nie znasz języka, najlepiej szukać pracy jako pomoc kuchenna, ponieważ od kelnera czy barmana wymaga się już komunikatywnego niemieckiego. W tym zawodzie zarobki wahają się w granicy 8-10 euro na godzinę. Oczywiście kwota może się różnić, w zależności od położenia oraz statusu restauracji. Mniej zarobisz w barze mlecznym czy budce z kebabem, więcej w restauracji w centrum. Przed podpisywaniem umowy w takich miejscach, warto jednak przetłumaczyć sobie wszystkie warunki, żeby nie paść ofiarą oszustwa lub niekorzystnych warunków.

Dodatkowo, bez znajomości języka, można szukać zatrudnienia jako pokojówka hotelowa, lub pomoc sprzątająca. W tych zawodach pensja to ok 7-9 euro za godzinę. Austriacy chętnie zatrudniają w powyższych profesjach, zwłaszcza w sezonie kiedy miasto odwiedza dużo turystów. Po zakończeniu sezonu, jeżeli wykażesz się pracowitością, możesz nawet liczyć na przedłużenie kontraktu.

Gdzie jeszcze szukać pracy w Austrii

Austria jest rocznie odwiedzana przez około 26 mln turystów. Stąd też, sektor turystyki prężnie się rozwija, a co za tym idzie, wciąż potrzebni są ludzie do pracy. Jeżeli nie znasz języka, szukaj zawodu, który nie dotyczy obsługi klienta. Oto niektóre z nich:

  • prace remontowe i drobne usługi budowlane,
  • sprzątanie, konserwacja powierzchni,
  • praca przy zaopatrzeniu restauracji, pensjonatów (dostawy itp.),
  • zaopatrzenie sklepów

Jeżeli chodzi o oferty pracy, Europa.Jobs na pewno ułatwi poszukiwanie pracy bez znajomości języka. Można znaleźć ją chociażby w przemyśle mięsnym. Poszukują pracowników produkcji czy rzeźników. Dodatkowo bardzo często pojawiają się oferty o pracę polegającej na pomocy osobom starszym. Tu jednak trzeba spełniać pewne kryterium, ponieważ niektórzy seniorzy wymagają naprawdę kompleksowej opieki.

Nie mając doświadczenia i nie znając języka, warto szukać pracy poprzez wszelkie agencje pracy. Nie tylko zajmą się załatwieniem wszystkich formalności, które mogą być dla Ciebie niezrozumiałe. Dodatkowo, większość z agencji oferuje również zakwaterowanie, dzięki czemu możesz dodatkowo oszczędzić. Zweryfikują również pracodawcę, dlatego wszelkie ryzyko związane z trafieniem na oszusta zostaje zminimalizowane praktycznie do zera.

źródło zdjęcia: freepik.com

[Głosów:8    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here