Odbiór mieszkania

Kupując własne mieszkanie od dewelopera niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, jak skomplikowanym procesem może to być. Nie tylko musimy wybrać właściwego dewelopera, ale też zadbać o to, by dostarczył nam wszystko w takim stanie, na jaki się umawialiśmy. Na sprawdzeniu tego polega właśnie odbiór mieszkania, który jesteśmy w stanie sobie ułatwić i usprawnić. Jak? O tym opowiemy w naszym poradniku.

Wskazówki związane z odbiorem mieszkania

Odbiór mieszkania to moment, w którym tak właściwie wchodzimy w jego posiadanie – zostają nam przekazane klucze i możemy rozpoczynać prace remontowe. To też czas na zgłaszanie wszelkiego rodzaju uwag związanych z samym lokum i jego wykonaniem, jeszcze zanim się wprowadzimy – wykonawca ma obowiązek się do nich ustosunkować, a zbyt duża ich ilość może nam otworzyć furtkę do dodatkowych negocjacji czy rezygnacji z mieszkania bez ponoszenia żadnych kosztów.

Odbiór mieszkania nie musi być wyzwaniem, jeśli właściwie się do niego przygotujemy. Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy wiedzieć jest możliwość zabrania na niego ze sobą dowolnej osoby – możemy zatrudnić profesjonalistę, albo też zaangażować w proces osobę trzecią (dowolnego znajomego), która na mieszkanie spojrzy chłodnym okiem.

Niezależnie od tego, czy zabierzemy kogoś ze sobą, sami też przygotujmy się do tego – najlepiej sporządźmy listę rzeczy, na które moglibyśmy zwrócić uwagę przy odbiorze. Nierówne ściany, porysowane okna, niedziałające instalacje – jest tego na tyle dużo, że możemy o czymś zapomnieć. Lista pozwoli nam być zorganizowanymi i po prostu wiedzieć, co musi zostać sprawdzone.

Podsumowanie

Odbiór mieszkania jest jednym z najważniejszych etapów na drodze ku jego posiadaniu. Należy się do niego przyłożyć i właściwie przygotować, by mieszkało nam się w nim dobrze i byśmy nie musieli korzystać z rękojmi (która, nota bene, chroni nas w każdym przypadku). Wiele ułatwić możemy sobie już przy wybieraniu dewelopera – solidny, jak chociażby Super Krak deweloper, nie sprawi nam problemu i będzie gwarantem mieszkania na najwyższym poziomie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here