Nowy czy używany? Jaki wózek widłowy wybrać do małego sklepu

Prowadząc mały lub niedawno otwarty sklep, mało kto chce od razu inwestować w najnowsze zdobycze techniki. Warto najpierw sprawdzić, czy pomysł na biznes się przyjmie. Być może mniej profesjonalne, ale dopasowane do konkretnych potrzeb narzędzia wystarczą, aby interes prosperował bez zarzutów.

Nowe, renomowanej marki produkty z pewnością posłużą długo. Może jednak tak drogie rozwiązanie nie jest konieczne. Bardzo często, szczególnie w przypadku niewielkich sklepów, wystarcza skorzystanie z rozwiązań trochę starszych lecz sprawdzonych. Używane wózki widłowe mogą równie dobrze spełniać swoją rolę, a koszt takiego zakupu będzie o wiele niższy niż inwestycja w nowy sprzęt.

Rodzaje wózków widłowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków widłowych. Dobry wybór dodatkowo utrudnia fakt, że tego typu narzędzia mechaniczne można podzielić ze względu na kilka czynników. Podstawowym jest rodzaj napędu. Wyróżnia się wózki o napędzie spalinowym – zasilane przez silnik diesel, gaz ziemny LPG i benzynowe – a także elektrycznym. Inny podział rozróżnia wózki widłowe na podstawie zastosowań w jakich sprawdzają się najlepiej. Tu wybór jest zdecydowanie większy. Istnieją wózki boczne, terenowe, podnośnikowe, wysokiego składowania, skrętne, wielokierunkowe, kontenerowe, antywybuchowe i systemowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Warto więc, przed zdecydowaniem się na zakup, poznać dokładnie kryteria, jakie wózek musi spełniać, aby być funkcjonalnym i dopasowanym do profilu działalności.

Jaki wózek widłowy najlepiej sprawdzi się w małym sklepie?

Małe sklepy lub inne przestrzenie cechujące się niewielką powierzchnią wymagają wózków widłowych specjalnie dopasowanych do wymogów, możliwości i potrzeb. Szczególną zwrotnością, która jest niezbędna w przypadku wąskich alejek, odznaczają się wózki trójkołowe. Należy pamiętać, że w przypadku zamkniętych pomieszczeń jest się ograniczonym praktycznie tylko do wózków o napędzie elektrycznym, ponieważ nie generują one trujących spalin. Prawdopodobnie nie będzie także niezbędne składowanie towarów na wysokich półkach. W zupełności wystarczający będzie udźwig maksymalny na poziomie około 1,5 tony. Bardzo wygodne, w przypadku wózków elektrycznych, są systemy umożliwiające boczną wymianę baterii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here