Notariusz gwarancją spokoju

Kupujesz lub sprzedajesz mieszkanie, dom czy działkę? A może chcesz podpisać umowę, wynająć mieszkanie, albo sporządzić testament? Zawsze warto skorzystać z usług notariusza.

Wbrew pozorom, czynności notarialne nie są tak drogie, jak wielu osobom się wydaje. Oczywiście przy zakupie nieruchomości jest to odczuwalna kwota, ale potwierdzanie umów czy testamentu powinno być zawsze przedstawiane notariuszowi, który gwarantuje uczciwość transakcji.

Jak wybrać kancelarię notarialną?

Kancelaria notarialna http://www.kancelaria-notarialna.net/ to miejsce, w którym pracują osoby zaufania publicznego, więc można być pewnym ich kwalifikacji, rzetelności i uczciwości. Oczywiście warto skorzystać z polecenia, zapytać, który notariusz w Warszawie jest polecany przez innych, ale w tej branży zaufać można każdemu.

Na co zwrócić uwagę?

Wszyscy notariusze mają swoje kancelarie, gdzie przyjmują klientów. Bywają jednak sytuacje, kiedy ważne jest podjechanie na miejsce – choćby do szpitala, do umierającego członka rodziny, który chciałby napisać testament lub przepisać nieruchomość na któregoś członka rodziny.

Wielu notariuszy nie podejmie się jednak takiego zadania. Większość z nich nie chce podejmować czynności poza kancelarią.

Stawki notarialne za czynności podejmowane poza kancelarią będą też naturalnie wyższe, więc warto się zastanowić czy nie warto jednak odwiedzić notariusza w jego miejscu pracy, by uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Zwłaszcza, że wizyta u notariusza nie jest wyczerpująca nawet dla starszych osób. Notariusz jest zobowiązany na głos przeczytać jej cały dokument, a następnie upewnić się, że zrozumiała jego treść. Jeśli nie jest pewien, powinien wytłumaczyć co właśnie się odbywa, a jeśli osoba nadal nie rozumie, musi zaniechać czynności notarialnych. To właśnie zabezpiecza przed różnej maści oszustami, którzy czyhają na dorobek życia starszych osób. Dopiero po upewnieniu się co do tego, że wszyscy rozumieją co podpisują, można dokumenty parafować i nabierają one urzędowej mocy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here