Nie odkładaj przeglądu na ostatnią chwilę

Póki samochód jeździ, to wszystko z nim w porządku – mniej więcej taką dewizę wyznaje co drugi kierowca w Polsce. I niestety podczas kontroli drogowej okazuje się, jak bardzo się myli. Sama poprawna jazda auta nie oznacza, że jest ono w pełni sprawne, a usterki ważące na bezpieczeństwie często są poukrywane przed wzrokiem kierowcy. Dlatego każdy pojazd ma obowiązek przechodzić raz do roku kontrole, tzw. przeglądy techniczne. Jednak nie każdy kierowca spełnia ten warunek.

Unikanie kontroli

Powodem zwykle są ponoszone koszty, które w kontekście całego roku wydają się absurdalnie śmieszne, bo wynoszą nieco ponad 100 złotych. Kierowcy niekiedy boją się przeglądów, bo podświadomie czują, że samochód by go nie przeszedł, a ich czekałyby wydatki związane z naprawą usterek. Aby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy warto podjechać wcześniej na stację diagnostyczną i dokonać sprawdzenia pojazdu przed oficjalnym przeglądem. Dzięki temu będzie można usunąć wszelkie nieprawidłowości od razu, a pojazd przejdzie kontrolę bez żadnego problemu.

Bezpieczeństwo jazdy po drodze

Celowe ignorowanie obowiązku przeglądu pojazdu to nie tylko brak odpowiedzialności i wyobraźni. To również zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na stacjach diagnostycznych jak https://hanesco.pl/przeglad-rejestracyjny-samochodu/ można wykonać szybką analizę stanu technicznego swojego pojazdu bez ryzyka zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Dopiero zaś po usunięciu tych usterek, które są zagrożeniem dla jazdy po drodze publicznej, można udać się na oficjalny przegląd bez żadnego stresu.

Co daje wcześniejsza analiza stanu pojazdu?

Wbrew pozorom takie dokładne sprawdzenie auta przed dokonaniem przeglądu ma sporo plusów. Niekiedy kierowca nawet nie jest świadomy, że w jakiś sposób narusza prawo albo że porusza się niesprawnym pojazdem. Same przyciemniane szyby, chociaż zapewniają mnóstwo komfortu, mogą być przyczyną zatrzymania dowodu rejestracyjnego, a niewiele osób nawet zdaje sobie z tego sprawę. Wcześniejsze sprawdzenie stanu pojazdu pozwala uniknąć takich wpadek podczas przeglądu, ale i podczas kontroli drogowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here