Jak napisać życiorys do pracy

Zastanawiasz się jak napisać życiorys do pracy? Przede wszystkim warto podkreślić, że życiorys będzie jednym z podstawowych elementów twojego CV. Przede wszystkim najważniejsze wiadomości, jakie musisz tutaj zawrzeć, to dotychczasowe miejsca pracy, a także twoje umiejętności oraz zainteresowania.

Jak napisać życiorys do pracy?

Jak napisać życiorys do pracyZatem jak napisać życiorys do pracy? W pierwszej kolejności powinieneś skupić się na dotychczasowym przebiegu twojej kariery zawodowej. Powinieneś dokładnie wymienić poszczególne stanowiska i miejsca pracy, na których wykonywałeś swoje obowiązki zawodowe. Warto zamieścić szczegółowe daty wskazujące na to, w jakim okresie pracowałeś w danym miejscu pracy. Warto również dokładnie określić stanowisko, na jakim pracowałeś, a także jaki miałeś zakres obowiązków. Takie informacje będą szczególnie przydatne dla twojego potencjalnego nowego pracodawcy, albowiem będzie mógł doskonale rozeznać się w twoim doświadczeniu, a także tym jakie mogłeś w tym czasie nabyć umiejętności. Jednak musisz również znaleźć miejsce w swoim życiorysie na dotychczasową twoją ścieżkę edukacyjną. Warto byś podkreślił nie tylko to gdzie studiowałeś, na jakim kierunku i jaki uzyskałeś tytuł, ale również warto wymienić w wszelkie dodatkowe kursy i szkolenia, jakie odbyłeś. To również będzie przydatna informacja dla twojego pracodawcy, albowiem będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat twojej twojej wiedzy a także zdobytych umiejętności.

Zainteresowania

Warto również, abyś zawarł informacje o swoich zainteresowaniach. Wiele osób, które starają się o przyjęcie do nowej pracy często ten punkt pomija, albo traktuje go dość po macoszemu. Wydaje nam się po prostu, że w CV nie powinno pisać się o swoich zainteresowaniach, albowiem jest to kwestia prywatna i mocno indywidualna. Niemniej jednak to czym się interesujemy może być również cenną informację dla pracodawcy, a niejednokrotnie może zadecydować o naszym zatrudnieniu. Dlatego powinniśmy pisać szczerze co tak naprawdę nas interesuje i czym zajmujemy się w wolnych chwilach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here