jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę

Praca jest dla nas w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Dzięki niej mamy pieniądze na życie. Z tego powodu zależy nam na pracy i zazwyczaj tylko po cichu narzekamy jeżeli coś nam się nie podoba. Jednak jeżeli nie jesteśmy zadowoleni ze swojej pracy, to w pewnym momencie przychodzi taki moment, że chcemy dać wypowiedzenie. Dzieje się tak również wtedy, gdy znaleźliśmy inną, lepiej płatną pracę i zależy nam żeby jak najszybciej zakończyć umowę z pracodawcą.

Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jednak nie każdy wie jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę, żeby było ono nie tylko skuteczne, ale również korzystne dla pracownika. Najlepiej oczywiście przedtem porozmawiać z pracodawcą i powiedzieć szczerze na czym nam zależy, ale wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Czasem warto zapytać się specjalisty od prawa pracy, żeby poradził nam jak napisać wypowiedzenie. Jeżeli nie mamy ochotę korzystać z takiego rozwiązania, to przykład wypowiedzenia zawsze możemy znaleźć w Internecie. Pamiętajmy jednak, iż nie każdy pracuje w naszym miejscu. Często tradycyjny szablon wypowiedzenia wystarcza, ale nie zawsze będzie on dla nas korzystny.

Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę?Jeżeli mamy inną pracę i chcemy jak najszybciej zakończyć starą, to najlepiej, żebyśmy zakończyli umowę za porozumieniem stron. Po prostu umówmy się z pracodawcą, że zakończymy nasze czynności przed odejściem. Niestety wiąże się to z tym, iż przez pewien czas być może będziemy musieli pogodzić dwie prace jednocześnie. Pamiętajmy, że przecież obowiązuje nas okres wypowiedzenia, który jest zależny od stażu pracy. Dobrze jest, gdy mamy do wykorzystania odpowiednio dużą ilość dni urlopu u pracodawcy, od którego chcemy odejść. Wtedy praktycznie nie ma żadnego problemu, chociaż musimy pamiętać też o tym, że pracodawca nie zawsze musi się zgodzić na urlop. Może nas przetrzymać do ostatniego dnia, a za niewykorzystany urlop zapłacić. Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej firma się znajduje i czy szybko znajdzie kogoś na nasze miejsce.

Jeśli natomiast chcemy odejść z pracy, a nie mamy innego zatrudnienia, to najlepiej zastanowić się, czy chcemy dać wypowiedzenie. Lepszym rozwiązaniem dla nas może okazać się sytuacja, gdy to pracodawca rezygnuje ze współpracy z nami. Dzięki temu nie tracimy płynności finansowej i w razie nieznalezienia innej pracy możemy chociaż liczyć na zasiłek dla bezrobotnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here