jak napisać cv do pracy

Rynek pracy stał się niestabilny i nieprzewidywalny. Gospodarka wielu krajów mocno zwolniła, duże grono ludzi straciło swoją pracę. Lecz sytuacja powoli się stabilizuje. Niektóre sektory gospodarki, są odmrażane przez rząd i wracają do prawidłowego funkcjonowania. Wielu przedsiębiorców szuka nowych pracowników. W tym morzu, napływających zgłoszeń do pracodawcy, warto się wyróżnić. Pierwszym czynnikiem, którym możemy się wyróżnić, jest cv. Prawidłowo napisane, na pewno zwróci uwagę naszego potencjalnego pracodawcy.

Jak napisać cv do pracy, aby ściągnęło uwagę i zapadało w pamięci?

Podstawą jest, aby dokument napisany był na komputerze i zawierał nasze zdjęcie. Wygląda wtedy schludnie i profesjonalnie. Ważne jest też, aby zdjęcie było wyraźne i nie było naszym „selfi” robionym przed lustrem, aby pracodawca mógł nas potraktować poważnie. Obok zdjęcia, umieśćmy dane naszej osoby i kontakt, numer telefonu, adres email. Te informacje możemy umieścić na innym tle, aby bardziej wyróżnić nasze cv. Jednak nie mogą to być wszystkie kolory tęczy, odpowiedniejsze będą szarości, zgaszone odcienie zielonego.

Jak napisać CV do pracy?Obecnie zatrudniający bardziej cenią sobie doświadczenie zawodowe, niż ilość skończonych szkół. W pierwszej kolejności warto wypisać nasze poprzednie zatrudnienie, od ostatniego zaczynając. Dobrym pomysłem jest, napisanie jakie stanowisko zajmowaliśmy, wraz z krótkim jego opisem i wykonywanymi przez najważniejszymi obowiązkami. Dopiero w następnej kolejności, możemy opisać nasze wykształcenie, szkoły, które ukończyliśmy. Następnie możemy umieścić informację o różnych kursach, które ukończyliśmy, znajomości języków obcych, czy obsługi komputera. Do cv dodajmy także nasze atuty i umiejętności. Być może jest to umiejętność pracy w grupie czy pod presją czasu, lub sprawność w poruszaniu się w nieprzewidywalnych sytuacjach? To mogą być cenne informacje dla rekrutera. Jednym z ostatnich punktów, będzie przekazanie swoich zainteresowań. Dobrze jest wyróżnić się swoim hobby, ale też nie zmyślajmy na jego temat, ponieważ możemy być o niego zapytani. Pamiętajmy, aby na końcu dokumentu, małymi literami umieścić klauzurę o zgodzie na przetwarzanie naszych danych. Bez niej na starcie nasze cv nie będzie w ogóle rozpatrywane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here