kredyty pozabankowe

Banki dość skrupulatnie oceniają zdolność kredytową. W rezultacie osoby zatrudnione w tak zwanej szarej strefie nie mają szans na kredyt. Pomimo tego, że pracują i uzyskują pewien poziom dochodów nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Droga do kredytów bankowych może być zamknięta również dla tych, którzy nie posiadają zbyt dobrej historii kredytowej. Wystarczy jeden dzień opóźnienia w spłacie kredytu by zepsuć swoją dotychczasową historię kredytową. Często więc jedynym wyjściem dla tego typu osób są drogie kredyty pozabankowe. Instytucje pozabankowe wypełniają bowiem dość poważną lukę w ofercie bankowej. Udostępniają bowiem pieniądze na krótki okres czasu na niewielki kwoty.

Jak uzyskać kredyty pozabankowe?

Zasada działania instytucji pozabankowych jest dość prosta. Najpierw trzeba założyć konto na jednej spośród wielu firm pozabankowych. Następnie trzeba uzupełnić wniosek o pożyczek. Większość spośród instytucji pozabankowych wymaga ponadto wysłania próbnego przelewu na kwotę nie większą niż 1 gr. W ten sposób instytucja pozabankowa weryfikuje dane wnioskodawcy. Nieprawdą jest jednak to, że instytucje pozabankowe nie weryfikują historii kredytowej klientów. Coraz więcej instytucji pozabankowych sprawdza za pośrednictwem takich portali jak BIG historię kredytową klienta.

Wciąż jednak można znaleźć na rynku takie instytucje, które w żaden sposób nie weryfikują wniosku Klienta. Instytucje pozabankowe to dobry wybór dla tych wszystkich, którzy potrzebują szybkiego dostępu do pieniędzy. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że kredyty pozabankowe mają dość wysoką cenę. Przykładowo jeśli pożyczymy 1000 zł na okres 30 dni to prowizja za udzielenie tej pożyczki wyniesie nawet 250 zł. Za 30 dni będzie więc trzeba oddać 1250 zł.

Darmowe pożyczki dla nowych klientów

Istnieje jednak i na to sposób. Mnóstwo instytucji pozabankowych oferuje bowiem tanie pożyczki pozabankowe dla nowych Klientów zupełnie za darmo. W ten sposób chcą oni przyciągnąć nowych Klientów. Dla tych, którym nie uda się zgromadzić gotówki na zwrot pożyczki również mamy dobre informacje. Istnieje bowiem możliwość przedłużenia pożyczki. Oczywiście wiąże się to z wysokimi kosztami. Istnieją pewne zalety instytucji pozabankowych. Dostęp do gotówki można mieć w zaledwie 15 minut od momentu złożenia wniosku. Po drugie nikt nie będzie weryfikował naszej zdolności kredytowej.

Wybór instytucji pozabankowych jest naprawdę spory. Na rynku przybywa ponadto nowych podmiotów. Zawsze jednak zanim zdecydujemy się na tą formę finansowania dokładnie porównajmy wszystkie dostępne oferty na rynku. Pod uwagę weźmy nie tylko oprocentowanie ale również prowizję za udzielenie pożyczki. W ten sposób będzie można wybrać najbardziej opłacalną opcję. Nie decydujemy się również na pożyczki pozabankowe gdy nie mamy pewności co do tego czy pożyczkę uda nam się oddać na czas. To spore ryzyko, które lepiej jest dokładnie oszacować. Pożyczki pozabankowe często to jednak jedyne wyjście w sytuacji podbramkowej. Gdy nagli nas płatność najlepiej postawić na kredyt pozabankowy udzielany od ręki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułPożyczki prywatne

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here