Jak wybrać kase fiskalną

Wybór pierwszej kasy fiskalnej nie jest, wbrew pozorom, łatwym zadaniem. Opcji jest naprawdę sporo, a źle dobrana kasa może z łatwością odebrać chęć do pracy na niej. O czym należy zatem pamiętać dobierając kasę fiskalną po raz pierwszy?

Rodzaj działalności

Mieszkając w Lublinie szybko zauważymy, że największy wybór kas fiskalnych w mieście dostępny jest online – na https://www.mezametlublin.pl/. Sęk w tym, że kas do wyboru jest tu naprawdę sporo, a każda pasuje do nieco innego rodzaju działalności. Jak więc wybrać tę właściwą?

Przede wszystkim, jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, lub niewielki sklepik, nie ma potrzeby zaopatrzać się w wielkie, skomplikowane kasy fiskalne. W zupełności wystarczą proste urządzenia, spełniające dla wygody podstawowe wymagania nowoczesnego sprzętu – jak na przykład bezprzewodowy dostęp do sieci. Drukować będziemy zaledwie kilka – kilkanaście paragonów dziennie i zapewne nie ma potrzeby umieszczać na nich szczególnie skomplikowanych informacji. Jeśli zaś planujemy biznes obwoźny – pamiętajmy, by wybrać kasę fiskalną o stosunkowo niewielkich rozmiarach i ergonomicznym kształcie, łatwą w przenoszeniu. Oczywiście, właściciele dużych firm i sklepów powinni zdecydować się na bardziej skomplikowany sprzęt, oferujący dostęp do większej bazy PLU i wielu kont kasjerów Być może lepszym wyborem bęðzie drukarka fiskalna. Każdy z tych rodzajów sprzętu bez problemu odnaleźć można w sklepie Mezamet Lublin.

Dodatkowe urządzenia

Jeśli planujemy zakup dodatkowych urządzeń, musimy wybrać kasę, która będzie takie urządzenia wspierała. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy planujemy otworzyć większą działalność – skaner kodów kreskowych, na przykład, jest nieocenionym narzędziem w sklepach wielkopowierzchniowych.

Do każdej kasy fiskalnej należy przyłączyć szufladę kasową. Oprócz tego dobrym pomysłem będzie również zakup terminala płatniczego, umożliwiającego szybkie i bezpieczne wpłaty bezkontaktowe. Ponadto, jeśli planujemy otworzyć np. sklep spożywczy powinniśmy zaopatrzeć się w odpowiednią wagę, która przesyłać będzie informacje bezpośrednio do kasy fiskalnej. Dobrym, choć niezależnym od kasy fiskalnej pomysłem będzie zakupienie sprawdzarki cen – zapewni to naszym klientom większy komfort korzystania z naszego sklepu i przyspieszy ich obsługę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here