Jak sprawdzić swoją historię kredytową w BIK

Zamierzasz ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, samochodowy lub gotówkowy? Chcesz zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję banku? Zadbaj o swoją zdolność kredytową i sprawdź, jak wygląda Twoja sytuacja w BIK. Zastanawiasz się, jak sprawdzić swój scoring w BIK? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Jak pobrać raport BIK?

Pamiętaj, że nie możesz sprawdzić swoich wpisów w Biurze Informacji Kredytowej przez telefon. Możesz za to sprawdzić je online, wystarczy, że zalogujesz się do portalu BIK. Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, skorzystaj z wersji papierowej. Raporty online możesz pobrać w każdej chwili, nie wychodząc z domu. Jeśli potrzebujesz wersji papierowej, musisz wybrać się na pocztę. Z takiego rozwiązania możesz skorzystać również wtedy, gdy jesteś klientem jednego z wymienionych banków: ING Bank Śląski S.A., PKO Bank Polski S.A., Inteligo Bank, Idea Bank lub Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Jeśli masz konto z dostępem do bankowości elektronicznej, możesz też pobrać raport BIK przez Internet.

 Dlaczego warto sprawdzić BIK?

Jeśli chcesz pobrać raport z portalu bik.pl, musisz zapłacić 39 zł. Dzięki temu zyskujesz dostęp do szczegółowych informacji. Zobaczysz, jak wygląda ocena Twojej wiarygodności finansowej w wersji finansowej. W ten sposób sprawdzisz, jaką masz szansę na kredyt lub pożyczkę. Oprócz tego, zweryfikujesz wpisy przesłane przez banki i parabanki. Przeanalizujesz swoją historię z 12 lat i pobierzesz wyciąg z BIG InfoMonitor. Jeżeli zamierzasz regularnie korzystać z raportów, zdecyduj się na pakiet. Możesz na bieżąco monitorować, jak wyglądają działania naprawcze. Czytając raport, stwierdzisz, czy ktoś sprawdzał Twoją historię kredytową. Dzięki temu możesz w porę zareagować, jeśli istnieje podejrzenie próby wyłudzenia kredytu.

W raporcie BIK znajdują się zarówno informacje o uregulowanych zobowiązaniach, jak i wszelkich opóźnieniach oraz zaległościach w spłacie. Jeżeli chcesz poprawić swoją zdolność kredytową, pamiętaj, aby punktualnie spłacać raty kredytów i pożyczek. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na wsparcie finansowe w przyszłości. Zanim zgłosisz się do banku, SKOK-u lub parabanku, pobierz raport i przeanalizuj swoją historię. Warto również podkreślić, że wspomniany dokument jest ważny przez 30 dni.

raport bik

Aby sprawdzić raport na stronie BIK, najpierw musisz założyć konto i wypełnić formularz. Wpisujesz w nim swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, dane związane z dokumentem tożsamości i numer PESEL. Aby potwierdzić swoją tożsamość, musisz wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł. Następnie otrzymujesz e-mail z linkiem aktywacyjnym, który powinieneś kliknąć. Poczekaj na kod SMS. Ustaw hasło i zaloguj się do serwisu. Jeśli masz wątpliwości, jak sprawdzić BIK, skorzystaj z usług specjalisty.

Dlaczego warto pobrać raport BIK?

Zamierzasz ubiegać się o kredyt lub pożyczkę? Zastanawiasz się, jak poprawić swoją zdolność kredytową? Jeśli tak, poszukaj firmy zajmującej się czyszczeniem BIK. Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że oferuje pisemną gwarancję na usługę. Dzięki temu masz pewność, że decydując się na takie rozwiązanie, nie poniesiesz żadnego firma. Oczywiście, możesz samodzielnie zająć się swoją historią w BIK. Warto jednak skorzystać z usług specjalisty, aby uniknąć kosztownych błędów. Zanim skontaktujesz się z firmą, pobierz raport BIK. Bez niego, profesjonalista nie będzie wiedział, jakie wpisy i zapytania należy usunąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here