Szukając pracy przeglądamy przeróżne strony internetowe z ogłoszeniami. Zapewne zastanawiasz się, jak odpowiedzieć na ofertę pracy, aby potencjalny pracodawca zainteresował się właśnie Tobą.

Jak odpowiedzieć na ofertę pracy?

Jak odpowiedzieć na ofertę pracy?Oczywiście, jeżeli chcesz, aby Twoje zgłoszenie o pracę było potraktowane i rozważane na poważnie, to koniecznie musisz mieć bardzo dobre CV. Bardzo dobre CV, czyli takie, które jest dobre napisane. Czasami możesz mieć lepsze kwalifikacje, ale Twoje CV jest mniej ciekawe aniżeli osoby, która teoretycznie nie nadaje się do danej pracy na danym stanowisku. Czasami trzeba wysłać także list motywacyjny, dlatego lepiej mieć taki przygotowany, a przynajmniej jego szkic.

Przechodząc do sedna, czyli jak odpowiedzieć na ofertę pracy w sposób poprawny. Przeważnie wymagane jest wysłanie mejla. Pamiętaj, aby temat mejla była krótki, ale zarazem bardzo czytelny. Przykładowy tytuł: „Praca – stanowisko – imię i nazwisko”. Często sam pracodawca wymaga określonego tytułu. Pamiętaj, że w mejlu musisz wysłać załącznik z CV. Treść mejla powinna być krótka, formalna i grzecznościowa.

Czasem warto zadzwonić

Czasami zdarza się tak, że w celu poinformowania o zainteresowaniu daną pracę trzeba zadzwonić. Jak odpowiedzieć na ofertę pracy telefonicznie? Oczywiście takie połączenie telefoniczne powinna zostać wykonana w godzinach pracy, a sama rozmowa powinna być formalna i grzecznościowa. Powinniśmy także brzmieć jako osoby pewne siebie i zdecydowane. Dzięki temu nasz potencjalny pracodawca będzie wiedział, że jesteśmy zdecydowani, przebojowi i pewni siebie.

Zapewne interesujesz się także jak odpowiedzieć na ofertę pracy w sposób osobisty. W takim przypadku musisz odwiedzić osobiście siedzibę firmy, w której chcesz pracować. Powinieneś wyglądać schludnie oraz dobrze. Mieć ze sobą niezbędne dokumenty, czyli CV, list motywacyjny oraz świadectwa pracy na wszelki wypadek. Być może będziesz miało od razu rozmowę kwalifikacyjną albo zostawisz, tylko swoje zgłoszenie i papiery w dziale kadr.
Zastanawiając się jak odpowiedzieć na ofertę pracy warto także przejrzeć i poczytać różne strony internetowe i blogi poświęcone szukaniu pracy. Warto także poczytać fora internetowe, na których możemy dowiedzieć się więcej na temat naszych potencjalnych pracodawców. Skoro już wiemy jak odpowiedzieć na ofertę pracy, a także jakie niezbędne dokumenty do tego potrzebujemy, to pora poszukać naszej nowej, wymarzonej pracy. Pamiętaj, że praca powinna sprawiać Ci przyjemność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here