Frezowanie CNC Gdynia

Frezowanie to jeden z najbardziej popularnych rodzajów obróbki, który nadaje pożądany kształt przedmiotom z metalu, drewna, tworzyw sztucznych czy innych materiałów. Dzięki tej procedurze można np. ozdabiać meble ciekawymi kształtami czy wzorami. Wykonuje się je frezarką. Obróbka CNC jest niezwykle precyzyjnym procesem obróbki skrawaniem, w którym przebieg tej czynności przejmuje mikrokomputer. 

Zastosowanie frezowania

Ten rodzaj obróbki stosuje się w branżach takich jak: przemysł ciężki, chemiczny, spożywczy. Frezowanie CNC w Gdyni znajdzie zastosowanie również w branży reklamowej, gdzie często wymaga się wycinania o odpowiednich, niestandardowych kształtach. Produkcję dzieli się na: jednostkową, seryjną, masową. Jednostkowa zajmuje się tworzeniem niezwykłych, niepowtarzalnych i unikalnych kształtów. Tak powstają prototypy. Przykładowo można zakwalifikować tu narzędziownie produkujące matryce, tłoczniki czy formy wtryskowe. Seryjną wykorzystuje się przede wszystkim przy produkcji maszyn, ponieważ frezowanie CNC Gdynia sprzyja optymalizacji konstrukcji. Masowa jest przydatna przykładowo w branży motoryzacyjnej, gdzie masowa obróbka umożliwia oszczędności poprzez wielką produkcję. 

Techniki obróbki frezarką CNC

W przypadku technik frezowania wyróżniamy kilka rodzajów. Taki najbardziej popularny podział to ze względu na umieszczenie ostrzy: walcowego oraz kształtowego. Podział ze względu na sposób poruszania się ostrzy (frezowanie obwodowe): współbieżne i przeciwbieżne. Współbieżnym nazywamy zjawisko, gdy krawędź tnąca frezarki porusza się zgodnie  z biegiem materiału, a przeciwbieżne jest wtedy, gdy krawędź tnąca frezarki porusza się odwrotnie do ruchu materiału. Jeśli chodzi o frezowanie CNC Gdynia jest miastem, w którym takie maszyny znajdziemy bez problemu, bez znaczenia do jakiego celu.

Frezowanie – kryteria doboru

Za pomocą frezowania można obrobić różnego rodzaju: płaszczyzny, rowki. Można nacinać  gwinty czy koła zębate. Kryteria, za pomocą których dobieramy frezowanie są następujące: technologiczne, konstrukcyjne, kinematyczne. Technologiczne dzieli się dodatkowo na takie rodzaje jak: walcowe, czołowe, skośne. Konstrukcyjne dzieli się z kolei na: swobodne, pełne, niepełne. Kinematyczne dzielimy na: przeciwbieżne i bieżne. Poziome frezarskie centra obróbkowe zajmują się obróbką przedmiotów, które są o nieco większej masie i gabarytach. Z kolei pionowe centra obróbkowe zajmą się małymi przedmiotami. Obróbka jest wykonywana na: metalach (np. stal, aluminium, brąz), tworzywach sztucznych (np. pleksi, poliester), drewnie.

Odwiedź także stronę https://rotorprasy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here