Czy w epoce smartfonów jest miejsce na kalendarze ścienne?

Nowoczesna technologia ma coraz większy wpływ na nasze życie. Smartfony stały się obecnie nie tylko nowoczesnymi telefonami, ale również substytutem poczty, zegarka, aparatu fotograficznego, kamery a nawet telewizora. Przy pomocy aplikacji możemy również korzystać z kalendarza, który zawsze będziemy mieli pod ręką. Czy oznacza to koniec ery papierowych, tradycyjnych kalendarzy?

Patrząc co roku w grudniu i styczniu na ilość sprzedawanych w księgarniach tradycyjnych kalendarzy jednodzielnych można wysnuć wniosek, że ludziom ciężko jest przyzwyczaić się do ich elektronicznych odpowiedników. Papierowe wersje mają kilka niewątpliwych zalet, których smartfonowe aplikacje nigdy nie będą miały i – dzięki którym – większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia nowego roku bez powieszenia na ścianie nowego, kalendarza.

Kalendarz ścienny: ładna ozdoba i sposób na wspólne organizowanie życia

Brzmi banalnie, ale trudno odmówić sobie przyjemności posiadania w swoim otoczeniu ładnego, praktycznego obrazka – co miesiąc innego. Kalendarz powieszony we wspólnym pomieszczeniu: czy to w kuchni w domu, czy w biurze, tak aby każdy miał do niego dostęp, pozwala organizować życie małej społeczności, która z niego korzysta. Każdy może w dowolnym momencie podejść i sprawdzić jakie plany będzie miał za tydzień ktoś z rodziny, bądź współpracownik. Bez konieczności podawania hasła i logowania się. Wspólnota osób żyjących razem z miesiąca na miesiąc i wspólnie planująca urlopy czy spotkania biznesowe nie zaistnieje w sytuacji, gdzie każdy korzysta z indywidualnego planera w swoim telefonie. Aplikacja pozwoli organizować życie jednostki – wspólny, kalendarz jednodzielny zorganizuje życie rodziny bądź biura.

Kalendarz wiszący na ścianie nie potrzebuje zasilania

Urządzenia elektroniczne są wielofunkcyjne. Współczesne telefony komórkowe umożliwiają nam łączność ze światem na naprawdę wielu płaszczyznach, jednak wszystkie te wspaniałe możliwości uzależnione są od jednej, podstawowej rzeczy jaką jest poziom naładowania naszej baterii.  W przypadku braku dostępu do zasilania, nasz zminiaturyzowany komputer zamienia się w bezużyteczną, czarną tabliczkę. Tradycyjny kalendarz jednodzielny, który wisi na naszej ścianie nie potrzebuje prądu do tego aby działał. W przypadku korzystania z niego może nam grozić co najwyżej wypisanie się długopisu.

Miły prezent dla osób współpracujących z nami

Dla przedsiębiorców, ładnie wydany kalendarz jednodzielny, z ciekawymi zdjęciami może być również dobrym i cennym materiałem marketingowym. Ofiarowany jako prezent z okazji Świąt bądź Nowego Roku będzie pożytecznym i praktycznym gadżetem. Dodatkowo, aby kalendarz mógł dobrze pełnić swoją rolę, powinien być powieszony z widocznym miejscu, dostępnym dla wszystkich – to sprawi, że informacja na temat ofiarodawcy kalendarza będzie widoczna dla każdego.

Zalety kalendarza offline

W dobie wszechobecnej technologii warto jest czasem pozostać offline. Używanie papierowego kalendarza i nie przenoszenie organizacji swojego życia w strefę wirtualną, może być dla nas odskocznią od elektroniki, z którą często mamy do czynienia także w pracy zawodowej. Zyskujemy wtedy poczucie bezpieczeństwa – w razie gdyby nasz telefon się zepsuł, wszystkie nasze notatki zawsze będą pod ręką, na ścianie, w łatwo dostępnym miejscu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here