Drabiny aluminiowe dla Ciebie

0
1449

Drabiny aluminiowe to prosty i skuteczny sposób na wykonywanie prac, wymagających wchodzenia na wysokość do kilku metrów. Do większości zadań domowych wykorzystywane są drabiny składane, łatwe w obsłudze, mobilne i zajmujące niewiele miejsca. Dobrym wyborem są również drabiny wielofunkcyjne, uniwersalne w użyciu i mające większy zasięg.

Drabina jest jednym z najczęściej używanych elementów wyposażenia w domu i ogrodzie. To niezastąpiony sprzęt, ułatwiający prace zarówno na niewielkich, jak i znacznych wysokościach. Najczęściej wybierane są lekkie drabiny aluminiowe, które można łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Materiał, z którego są wykonane, jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne i nie ulega korozji. Są trwałe i nie wymagają konserwacji. Jak wybrać drabinę aluminiową (sprawdź ofertę na: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/drabiny-betoniarki-taczki-zageszczarki/drabiny-aluminiowe), odpowiednią do naszych potrzeb?

Drabiny do użytku domowego

W każdym domu prędzej, czy później przydaje się drabina. Najczęściej ma to miejsce przy okazji remontów z lub drobnych napraw – niezmiernie ciężko jest pomalować sufit, czy zamontować oświetlenie, nie dysponując drabiną. Jest też szereg sytuacji w codziennym życiu, kiedy drabina ułatwia wykonywanie obowiązków. Sprzątanie, wieszanie firan, czy wymiana żarówek to tylko niektóre z nich. Nawet tak prozaiczna czynność, jak sięganie przedmiotów z wysoko zawieszonych szafek jest problematyczna bez pomocy odpowiedniego sprzętu. Dlatego też na użytek domowy często wybierane są drabiny składane. Nie są zbyt wysokie, przeważnie mają 3 stopnie, ale ich zasięg roboczy całkowicie wystarcza do wykonywania prac w domu. Taką drabinę łatwo się transportuje i przechowuje.

Drabiny wielofunkcyjne

Do poważniejszych prac, wymagających dłuższego przebywania na większej wysokości polecane są drabiny wielofunkcyjne. Można ich używać jako drabin przystawnych, rozsuwanych lub wolnostojących. Są dłuższe i bardziej stabilne, ich zasięg roboczy to zazwyczaj około 6 metrów. Z reguły posiadają szereg zabezpieczeń, jak samozabezpieczające się zaczepy i stabilizatory u podstawy. Wykorzystuje się je często do prac w ogrodzie i na zewnątrz domu, jak przycinanie drzew, malowanie elewacji, naprawa rynien lub dachu.

Drabiny aluminiowe to rozsądny wybór, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Poszukując drabiny w dobrej cenie warto odwiedzić sklep internetowy Bricoman, oferujący szeroki wybór drabin renomowanej firmy Krause – lidera w produkcji bezpiecznych rusztowań, drabin i pomostów. Inwestycja w sprzęt wysokiej jakości z pewnością się opłaci, ponieważ mamy pewność, że będzie nam służył niezawodnie i bezpiecznie przez wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here