Co motywuje do pracy

Jesteś pracodawcą i zastanawiasz się w jaki sposób zmotywować swoich pracowników do rzetelnej i wydajnej pracy? Co najbardziej motywuje do pracy? Oczywiście pierwsze co nasuwa się na myśl, to odpowiednio wysokie zarobki. Wydaje się, że najbardziej motywują właśnie comiesięczne przelewy odpowiedniej wysokości, które pozwalają nam na egzystencji. Niemniej jednak, jako pracodawca mylił byś się, gdybyś założył, że tylko zarobkami zmotywujesz swoich podwładnych do rzetelnej pracy.

Co motywuje do pracy?

Co motywuje do pracyOczywiście zarobki. Jeśli płacisz swoim pracownikom odpowiednie dużo, to będą pracować odpowiednio wydajnie. Ale pod warunkiem, że nie zaniedbasz innych aspektów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na przywiązanie pracowników do miejsca pracy. Najbardziej zmotywowani pracownicy to ci, którzy czują się częścią przedsiębiorstwa, są z nim zintegrowanymi, a także odpowiednio współpracują ze swoimi kolegami. Jeśli w firmie, czy w danym biurze tworzymy dobry zespół, to wówczas jesteśmy dobrze zmotywowani do wykonywania swoich obowiązków. Każdy z nas boi się bowiem zawalić jakiś projekt, bo wie, że to zaważy również na zarobkach, czy też na sytuacji współpracowników. Dlatego też powinieneś zadbać o to, aby twoi pracownicy dobrze czuli się w miejscu pracy.

Kwestie socjalne

Ważne są również kwestie socjalne. Pracodawca powinien zadbać o odpowiednią regenerację sił swoich pracowników. Darmowe obiady, pakiety MultiSport, czy też możliwość dofinansowania do urlopów, to można powiedzieć, że standard. Niemniej jednak mnóstwo pracodawców te aspekty zaniedbuje, czy też całkowicie pomija. A taki darmowy obiad w pracy może bardzo korzystnie wpłynąć na samopoczucie pracownika, albowiem poczuje się przez pracodawcę trochę doceniony i zadbany i to sprawi, że chętniej i rzetelniej będzie pracował. Warto również pomyśleć o jakiś dodatkowych przerwach w czasie pracy nie tylko tych, które wprost wynikają z kodeksu pracy. Pracownik, który jest trochę zrelaksowany, ma większą wydajność. Dlatego też warto w biurze wytyczyć odpowiednią strefa relaksu, gdzie pracownicy będą mogli choćby na chwilę usiąść, pogadać i na chwilę zapomnieć o pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here