Co daje matura międzynarodowa w Polsce?

Matura międzynarodowa, inaczej zwana IB czyli „International Baccalaureate” jest w całości zdawana w języku obcym – francuskim, hiszpańskim oraz najpopularniejszym angielskim. Otwiera ona drzwi do wielu zagranicznych uczelni. Jeżeli jednak uczeń zdecyduje się zostać w Polsce również będzie czerpał profity z samego zdanego egzaminu jak i specjalnego toku edukacji.

Jak wyglądają przygotowania do matury międzynarodowej?

Międzynarodowy egzamin dojrzałości wymaga zupełnie innego przygotowania niż nauka do polskiej matury. Po pierwsze uczniowie uczęszczają na kursy, w których wiedza jest zupełnie inaczej usystematyzowana. Ponadto to, aby dostać pozwolenie na przystąpienie do egzaminu należy odbyć godziny na pracy społecznej lub wolontariacie oraz na zajęciach, które wymagają krytycznego i twórczego podejścia do wiedzy.

Co daje absolwentom szkół średnich matura międzynarodowa ?

Jeżeli wybieramy się na studia zagraniczne matura w języku obcym jest  oczywiście najprostszą drogą, aby uzyskać indeks. Jednak ci, którzy nie mają w planach opuszczać granic Polski również mogą liczyć na korzyści. Są one jak najbardziej zasłużone, gdyż międzynarodowy egzamin wymaga maksymalnego zaangażowania i perfekcyjnego przygotowania. Postanawiając zostać studentem rodzimej uczelni punkty, które zdobyliśmy na międzynarodowym egzaminie zostaną przeliczone na procenty z polskiej matury. Przelicznik ten wydaje się być korzystny, jednak każda uczelnia minimalnie inaczej interpretuje wyniki. Tym, co najbardziej przysłuży się nam w przyszłym życiu, będzie doskonała znajomość języka obcego. Nie tylko umożliwi nam ona zawieranie nowych znajomości poznawanie świata. Przede wszystkim na pewno wywrze niemałe wrażenie na przyszłym pracodawcy, a zdobycie wymarzonej posady będzie dużo łatwiejsze. Osoby, które zdały międzynarodowe egzaminy są bardzo cenione, gdyż powszechnie wiadomo, jak szeroką wiedzę one posiadają oraz że są jednostkami ambitnymi i zorganizowanymi.

Czy matura międzynarodowa jest łatwa do zdania?

Jeżeli trafimy na odpowiednie grono pedagogiczne to możemy być pewni sukcesu. Studiujmy podręczniki maturalne, powtarzajmy materiał oraz nauczmy radzić sobie ze stresem – wtedy nawet tam wymagająca matura pójdzie nam jak z płatka.

[Głosów:7    Średnia:1.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here