Transport cieczy, a zwłaszcza cieczy spożywczych od zawsze stanowił problem. Wynikało to nie tylko z konieczności stosowania specjalistycznych środków transportu zapewniających bezpieczeństwo przewożonej cieczy i brak kontaktu z osobami trzecimi, ale również z faktu, że wszelkie materiały musiały posiadać odpowiednie atesty spożywcze. Obecnie sytuacja na rynku transportowym wygląda zupełnie inaczej i z powodzeniem można znaleźć odpowiednie pojemniki transportowe. Na co zwrócić szczególną uwagę i jakie pojemniki są dobre?

Zbiornik ibc

Jednym z niekwestionowanych liderów w branży jest firma Schoeller Allibert, która wypuściła już jakiś czas temu na rynek pojemniki ibc serii ComboLife. Są one w pełni przystosowane do transportu cieczy i płynów, także spożywczych. Zastosowane tworzywo sztuczne jest nie tylko w pełni odporne na warunki zewnętrzne, a jednocześnie pokryte specjalną warstwą zapobiegającą osadzaniu się zanieczyszczeń zewnętrznych, ale również nie reaguje ono w żaden sposób z żywnością. Wszystko to sprawia, że każdy pojemnik ibc z serii ComboLife jest w pełni bezpieczny dla transportowanej cieczy. Producent zadbał ponadto o umożliwienie zastosowania plomb przy wlewach, aby na końcu trasy była pewność, że nikt nie ingerował w zawartość zbiornika ibc.

Ibc wymiary

Jakie jednak ma ibc wymiary? Wszystko zależy tutaj od konkretnego pojemnika ibc. Można jednak wskazać, że największy pojemnik ibc o kodzie CL285 ma wymiary zewnętrzne na poziomie 1155x1155x1132 milimetrów, co przekłada się na objętość dokładnie 1060 litrów płynu. Co jednak istotne, przy tak potężnych wymiarach waga pojemnika jest mniejsza niż sto kilogramów, zaś przy transporcie pustego można go skompresować do wysokości zaledwie 45 centymetrów. Wszystko to przekłada się na niskie koszty transportu samych pojemników, jak również niski procent kosztów transportu pojemników w stosunku do transportu samej cieczy, co jest szczególnie istotne z ekonomicznego punktu widzenia całego przedsięwzięcia transportowego.

Pojemnik ibc

Podsumowując, każdy zbiornik ibc z serii ComboLife powinien spełnić nawet najbardziej wyolbrzymione potrzeby transportowe. Niezależnie od tego czy mówimy tutaj o wodzie destylowanej, oranżadzie czy innej ciecz lub płynie, koszty transportu w tego typu pojemnikach ze względu na ich regularne wymiary i ergonomię w ułożeniu nawet w zwykłym samochodzie ciężarowym nie powinny być duże. Z pewnością jest to jeden z najtańszych sposobów transportu cieczy, które obecnie funkcjonują na rynku transportowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here