Architektura wnętrz i jej sposoby na wnętrza ciemne i zagracone

Umeblowanie mieszkania w bloku, gdzie poważnym problemem są ograniczone i małe wnętrza, okazuje się małym wyzwaniem wobec aranżacji pomieszczeń ciemnych, ciasnych i zagraconych. Jednak i z takich miejsc można zrobić ciekawe pomieszczenia i to o bardzo praktycznym zastosowaniu.

Mały gabinet

Aby jednak mieć pewność, że się nie przeszarżuje i nie przesadzi w dekorowaniu takich klitek, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Doświadczony dekorator, architekt czy projektant wnętrz jak https://www.interior-artstudio.pl/ zdecydowanie lepiej bowiem poradzi sobie z zamianą zagraconego i nieforemnego pokoju na chociażby mały gabinet czy miejsce do biurowej pracy. Wbrew pozorom niewielka przestrzeń wcale nie oznacza w tym wypadku mniejszego nakładu pracy. Jest wręcz przeciwnie, bo ograniczone możliwości aranżacyjne sprawiają, że nawet stworzenie małego gabinetu może okazać się poważnym wyzwaniem.

Domowa garderoba

Nieco łatwiej jest w przypadku ciemnych wnętrz bez okien, które mają stać się domowymi garderobami. W zależności od tego, czy będą służyły wszystkim domownikom, czy tylko części z nich, należy je wyposażyć w odpowiednią liczbę szafek, półek i wieszaków, a także dostosować do przechowywania butów. Doświadczone biuro architektoniczne, które ma w swoich usługach projektowanie wnętrz, poradzi sobie z tym bez większego problemu w przeciwieństwie do osób, które same biorą się za to wyzwanie i nie zawsze dają mu radę.

Spiżarnia i składzik

Nie mając pomysłu na to, co zrobić z niewielkim pomieszczeniem w środku domu, gdzie nie zmieści się ani sypialnia, ani nawet mikroskopijny pokój lub łazienka, można wybrać opcję praktyczną. Tą jest na przykład stworzenie tam podręcznej spiżarni albo składnika na stare i rzadko używane rzeczy. Takie pomieszczenia nie potrzebują dostępu do dziennego światła, a dobrze zaprojektowane przez architekta i właściwie wyposażone w odpowiednie rodzaje mebli (regały, półki) pozwolą na bezpieczne i efektywne przechowywanie wielu różnych rzeczy. Oczywiście ze względów czysto pragmatycznych taka domowa spiżarnia powinna znajdować się możliwie blisko kuchni, ale również dalsze pomieszczenia się na nią nadadzą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here