Anodowanie aluminium - wszystko co powinieneś wiedzieć

Anodowanie to metoda polegająca na powierzchniowej obróbce metali poprzez elektrolityczne wytworzenie warstwy tlenku. Z poniższego artykułu dowiesz się na czym dokładnie polega anodowanie aluminium i jakie jest jego zastosowanie.

Anodowanie aluminium – podstawowe informacje

Anodowanie to metoda polegająca na elektrolitycznym wytworzeniu warstwy tlenku. Tlen wydziela się w wyniku zastosowania napięcia stałego od 12 do 20 V. Pełni on wówczas rolę anody i tworzy na przedmiocie przezroczystą powłokę. Dzięki tej reakcji w istocie dochodzi do wytworzenia warstwy ochronnej, odpornej na korozję. Kąpiel elektrolityczna przy udziale kwasu siarkowego to jednak nie tylko kwestie techniczne. Anodowanie aluminium pozwala także zadbać o walor estetyczny. Każdy może dostosować ostateczny rezultat do własnych upodobań i potrzeb. Stopy aluminium przyjmują bowiem wówczas specjalną strukturę, którą można uszlachetnić za pomocą elektro-barwienia, co pozwala stworzyć ciekawy efekt dekoracyjny. Decydując się na anodowanie aluminium warto skorzystać z usług prawdziwych profesjonalistów, którzy usługę wykonają fachowo i solidnie. Godna polecenia jest np. firma Aliplast. Przedsiębiorstwo to posiada własną nowocześnie wyposażoną anodownię, a co istotne jakość anodowych powłok wykonywanych przez specjalistów zatrudnionych w strukturach tej firmy, została potwierdzona znakiem jakości QUALANOD. Szczegóły ofert tego przedsiębiorstwa znaleźć można na jego stronie internetowej – https://www.aliplast.pl/oferta/uslugi/anodowanie-profili-aluminiowych.

Anodowanie aluminium – zastosowanie

Anodowanie aluminium przydaje się w wielu okolicznościach. Głównie jednak sprawdza się ono do celów zabezpieczających. Specjalnie wytworzona warstwa izolacyjna jest w stanie ochronić przedmiot przed pojawieniem się korozji w każdych warunkach. Anodowanie aluminium wykorzystywane jest również do uzyskania ciekawego efektu dekoracyjnego. Proces anodowania pozwala wytwarzać na przedmiotach specjalną strukturę, którą następnie można uszlachetnić w postaci trwałej, nieścieralnej powłoki kolorowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here