Zaświadczenie KRK

Jeżeli potrzebujesz zaświadczenie o nietykalności to bez problemu załatwisz je przez internet. Przekonaj się jak w prosty sposób zdobyć zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego. Takie zaświadczenie Będzie nam potrzebne jeżeli będziemy starać się o niektóre licencję lub zajmując pewne stanowiska w spółkach. Uzyskanie takiego zaświadczenia z KRK nie jest niczym trudnym, taki wniosek możemy złożyć nawet bez wychodzenia z domu. Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zaswiadczenie-z-krajowego-rejestru-karnego/

Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego – jak je zdobyć?

Prawo do takiej informacji przysługuje każdej osobie. Składając taki wniosek musimy podać podstawę prawną do uzyskania zaświadczenia z KRK. Zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego. Takie zaświadczenie można zdobyć osobiście udając się do sądu, korespondencyjnie lub online w systemie e-KRK. Jeżeli wybraliśmy się do sądu, to pracownik punktu informacyjnego złoży pieczątkę na naszym wniosku dotyczącego, że nie figuruje w żadnej kartotece krajowego rejestru karnego. Taki wniosek z pieczątką mam od zaświadczenia. W przypadku jeśli zdecydowaliśmy się na konto w systemie e-KRK, otrzymamy stosowny dokument w pliku XML. Należy pamiętać, że wydrukowany plik nie jest dokumentem. Możemy natomiast go zapisać na dowolnym nośniku danych.

Zaświadczenie KRK – opłata

Za zaświadczenie będziemy musieli zapłacić. Jeżeli pofatygowaliśmy się o nie osobiście będzie to koszt 30 zł. Przez internet jest jednak taniej. Koszt zaświadczenia o niekaralności będzie kosztował nas w takim wypadku 10 zł mniej, czyli 20 zł

Zaświadczenie z KRK – czas oczekiwania

Wszystko tak naprawdę zależy od drogi, którą wybraliśmy. Czy osobiste złożeniu wniosku informację dostaniemy od razu, czyli zaraz po złożeniu wniosku. W wyjątkowych sytuacjach na taką informację musimy poczekać, lecz nie będzie to okres dłuższy niż 7 dni. Jeżeli wystąpiłeś jednak o taki wniosek online, wówczas zaświadczenie zostanie wysłane jeszcze tego samego dnia. Zaświadczenie trafi w takim wypadku na Twoje konto w systemie Krajowego Rejestru Karnego.

Zobacz też: http://onsearch.pl/rejestracja-spolki-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here