internet

W dzisiejszych czasach korzystanie z Internetu stało się powszechne, a firmy i przedsiębiorstwa bez łącza internetowego raczej nie działają. Powstaje wobec tego pytanie, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie. Kraków to jedno z najważniejszych miast naszego kraju, dawna stolica Polski. Jest też miastem, w którym znajduje się dużo różnorodnych firm, zarówno dużych, jak i małych.

Internet Kraków musi więc działać niezawodnie. Żadna szanująca się firma nie może obejść się bez Internetu, codziennie jest on niezbędny do pracy. Dlatego warto dobrze się zastanowić, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie. W tym zagadnieniu istotne są dwie kwestie, mianowicie rozsądna cena i prędkość Internetu.

W Polsce jest spora ilość dostawców Internetu, ich oferty są najczęściej zbliżone pod względem szybkości i ceny. Dlatego wybór Internetu w Krakowie do łatwych nie należy. Trzeba się dobrze zastanowić, jaka opcję wybrać, gdyż najczęściej są to mowy długoterminowe, które zobowiązują do regularnych opłat. Przeważnie operatorzy internetowi oferują umowę na dwa lata, bywa, że w tym czasie pojawi się interesująca oferta konkurencji, wówczas można zmienić operatora, ale nie obędzie się bez kosztów. Internet Kraków oferują między innymi tacy operatorzy jak UPC, Netia, Orange. Każdy z nich przygotowuje swoją ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Niezwykle ważna jest szybkość Internetu, gdyż pozwala na swobodne korzystanie z sieci. Do niedawna używany był głównie Internet radiowy, ale wraz z postępem cywilizacyjnym, który oczywiście nie mógł ominąć najważniejszego medium, doczekaliśmy czasów powstania Internetu światłowodowego. Polska coraz bardziej rozwija się pod względem dostępu do Internetu, jest on podstawowym narzędziem pracy, nauki i rozrywki. Ważna rolę w dobie szybkiego Internetu pełni możliwość zdalnej pracy i nauki przez Internet. Również rozwój mediów tak zwanych społecznościowych byłby niemożliwy bez dostępu do Internetu. Internet cieszy się dużą popularnością głównie wśród ludzi młodych, ale i starsze pokolenie przekonało się szybko do tego genialnego wynalazku. Warto więc wiedzieć, co to takiego Internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu.

Internet światłowód Kraków jest to sieć zbudowana z kabli światłowodowych, które dostarczają Internet prosto do firmy lub do domu. Technologia ta nazywa się Fiber to the home – FTTH. Jest to usługa teleinformatyczna, w której dostawca bezpośrednio łączy się z firmą lub mieszkaniem prywatnym. Przesyłanie danych odbywa się poprzez przeźroczyste włókno z domieszką sztucznych tworzyw. Nie ma żadnych barier w transferze danych. Prędkość takiego Internetu jest bardzo wysoka, może wynosić do 1000 Mb/s i nie jest ona niczym zakłócana. Okazuje się więc, że jesteśmy świadkami kolejnej rewolucji informatycznej. FTTH pozwala korzystać z Internetu, telefonu i telewizji.

Na rynku dostawców Internetu pojawił się nowy konkurent, jest to ITH. Oferuje on szybki i tani Internet i możliwe, że niedługo zawita do całego kraju, bo obecnie działa jedynie na terenie Warszawy i Krakowa. nowy dostawca daje firmom spore promocje i dzięki temu zyskuje sporą liczbę nowych klientów. Jedną z promocji jest pomysł tak zwanego Freemium, czyli wysoka jakość prawie za darmo, bo jedynie za złotówkę. Jest to pakiet antykryzysowy i obowiązuje do końca bieżącego roku. Ci przedsiębiorcy, którzy nie mają umów z innymi dostawcami internetu, nie muszą wahać się ani chwili, by skorzystać z tej oferty. Inni mogą rozważyć ja nawet w przypadku umowy z innym operatorem.

Każdemu przedsiębiorcy zależy na dużej prędkości Internetu i przystępnej cenie za jego dostarczanie. Taki właśnie jest internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Na pytanie, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie, odpowiedź jest prosta – należy poszukać Internetu światłowodowego. Bo dlaczego nie iść z duchem czasu? Z pewnością informatycy zaskoczą nas jeszcze niejedną nowinką ze swojej dziedziny i dobrze, bo dożyliśmy interesujących czasów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here