Walka z zadłużeniem

Nie ma co ukrywać, że niejednokrotnie decydujemy się na skorzystanie z chwilówek. Czy skorzystanie z chwilówek jest dobrym rozwiązaniem? Różnie można odpowiedzieć na to pytanie (wszystko zależy od tego, czy pojawi się problem z terminową spłatą). Co gorsza, jeśli chwilówka nie była dobrym rozwiązaniem, problemy finansowe staną się coraz większe (zamiast mniejsze). W takiej sytuacji może dojść do zaciągania kolejnych chwilówek i co za tym idzie, efektem jest pętla chwilówek. Czy wyjście z pętli chwilówek jest możliwe?

Czym jest pętla chwilówek i jak sobie z nią poradzić?

Zacznijmy od tego, czym jest pętla chwilówek i w jaki sposób należy sobie z nią radzić. Pętla chwilówek to oczywiście sytuacja, w której jest kilka zobowiązań finansowych i co najważniejsze, brakuje pieniędzy na spłatę. Wydaje się, że jest to sytuacja, z której nie ma dobrego rozwiązania, ale to nieprawda. Mówiąc wprost — rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek. Niewykluczone, że konsolidacja chwilówek brzmi dość obco, ale nie oznacza to tego, iż mowa o czymś złym. Konsolidacja chwilówek to po prostu kredyt oddłużeniowy (można też powiedzieć kredyt konsolidacyjny). Dzięki takiemu rozwiązaniu spłata chwilówek nie stanowi problemu i zamiast kilku zobowiązań jest tylko jedno i to zaciągnięte na dłuższy czas. Naturalnie uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest równoznaczne z końcem problemów, ale kredyt pozwala uzyskać równowagę finansową.

Można też dodać, że wcześniejsza spłata produktów pozabankowych ma wpływ na samopoczucie (co tu dużo mówić, problemy finansowe niosą za sobą mnóstwo nerwów).

Zastanawiasz się nad tym, czy są firmy, które pomagają w konsolidacji? Jak najbardziej można znaleźć takie firmy. Co więcej, nie ma znaczenia, czy celem jest konsolidacja chwilówek dla zadłużonych, czy może konsolidacja kredytów. Pomocy możesz poszukać choćby tutaj splatachwilowek.pl opinie.

Szczegóły

Wcześniejsza spłata pożyczek to można by rzec, sedno konsolidacji, ale nie jest to jedyna kwestia, nad którą należy się skupiać. Otóż trzeba zrobić wszystko, żeby konsolidacja przyniosła zamierzony efekt (w końcu nie wolno zapominać o tym, że możliwości finansowe mogą przedstawiać się w bardzo różny sposób).

Zacznijmy może od tego, że kredyty konsolidacyjne dzielą się na kredyty z hipoteką i bez hipoteki. Można pokusić się o stwierdzenie, że jeden rodzaj kredytu jest przeciwieństwem drugiego. Skupmy się może na kredycie hipotecznym. W przypadku kredytu hipotecznego występuje zabezpieczenie w postaci hipoteki (zresztą tak jak wskazuje nazwa). Ten rodzaj kredytu wiąże się z udzielaniem wyższych kwot niż przy kredycie bez zabezpieczenia. Niemniej nie wolno zapominać o tym, że uzyskanie takiego kredytu jest trudniejsze. Ponadto kredyty hipoteczne są udzielane na dłuższy czas niż te bez hipoteki.

Czas też odpowiedzieć na pytanie, jakie formalności wiążą się z konsolidacją zadłużenia? Nie ma co ukrywać, że osoba zainteresowana konsolidacją musi przygotować się na następujące formalności:

– umowy dotyczące zobowiązań, które mają być skonsolidowane,
– wyciągi bankowe oraz wyciągi z kart (wyciągi z kart opcjonalnie, wszystko zależy od tego, czy je masz),
– zaświadczenia (o zatrudnieniu i dochodach)
– oświadczenia o stanie cywilnym.

Tak przedstawia się lista dokumentów, które można określić jako niezbędne. Nie sposób odnieść się do wszelkich szczegółów. Niemniej nie wolno zapominać o tym, że formalności nie są najistotniejsze, najistotniejsze jest wyjście na finansową prostą.

Dobrze jeszcze odnieść się do całkowitego kosztu kredytu (inaczej mówiąc, chodzi o RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania). Co można powiedzieć na temat RRSO? Na pewno RRSO jest bardzo istotne, kiedy interesuje nas jakikolwiek kredyt. W końcu mowa o całkowitym koszcie usługi. Warto zadać sobie pytanie, czy wiem, co składa się na RRSO? RRSO to składowa oprocentowania nominalnego, marży, prowizji i wszystkich opłat, które można znaleźć w umowie. Dobrze również dodać, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania ustalana jest indywidualnie dla wszystkich klientów.

Czy mam szansę na kredyt? Co, jeśli nie mam szans na konsolidację?

Zastanawiasz się nad tym, czy masz szansę na uzyskanie kredytu? Musisz wiedzieć, że konieczna jest zdolność kredytowa oraz obecność stałych przychodów. W końcu celem banku jest udzielenie pomocy tylko wtedy, kiedy będzie skuteczna.

Ktoś może zapytać, jak wyjść z pętli zadłużenia, jeżeli nie mogę liczyć na konsolidację? Przede wszystkim należy rozmawiać z przedstawicielami firm, które udzieliły nam pożyczki. W przypadku problemów unikanie kontaktu jest absolutnie bezzasadne. Co więcej, szczera rozmowa powinna skutkować tym, że zostanie ustalony nowy termin na spłatę. Warto też podkreślić, że rozmowa w takiej sytuacji bardzo wpływa na nasz odbiór. Można powiedzieć, że wzrasta nasza wiarygodność.

Podsumowanie

Podsumowując to wszystko, co zostało powiedziane, wyjście z pętli chwilówek jest jak najbardziej możliwe. Pod żadnym pozorem nie wolno się załamywać, po prostu trzeba szukać rozwiązań (można powiedzieć, że rozwiązania są znacznie bliżej, niż mogłoby się wydawać).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here