Oczyszczanie filtrów cząstek stałych

0
796

Zmagamy się w dzisiejszych czasach z problemem smogu, zanieczyszczeń powietrza, zatem robimy wszystko, aby w jak największym stopniu zniwelować emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Musimy również dbać o to, aby nasz samochód, niezależnie od tego, czy ma silnik benzynowy czy diesel, musi spełniać odpowiednie normy dotyczące emisji szkodliwych substancji.

Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać filtr cząstek stałych. Filtr cząstek stały, w skrócie filtr DPF montowany jest po to, aby wychwytywać wszystkie większe cząstki mogące wydostać się z silnika przez spalanie paliwa. Oprócz tego przyczynia się również do zmniejszenia ilości emisji trujących substancji, nie tylko większych cząsteczek przyczyniających się do tworzenia się smogu. Dlatego prawidłowa praca tej części jest bardzo ważna.

Eksploatowany filtr cząstek stałych może ulec zapchaniu. Dlatego jeżeli zauważysz zmniejszenie wydajności filtra w twoim samochodzie, poddaj go koniecznie regeneracji. Regeneracja DPF w Białymstoku może odbyć się w różnych się w różnych miejscach. Regeneracja filtra DPF u turbokrymar.pl to gwarancja jakości wykonania oczyszczania i przywrócenia pełnej sprawności silnika.
Dlaczego regeneracja filtrów cząstek stałych jest tak istotna? Oprócz aspektu ochrony środowiska i naszego zdrowia należy pamiętać o prawnym aspekcie. Samochód, aby był dopuszczony do ruchu drogowego, musi spełniać wymogi dotyczące emisji spalin. Za jeżdżenie samochodem emitującym zbyt dużo cząstek można otrzymać wysoki mandat oraz stracić tablice rejestracyjne. Aby tego uniknąć, należy regularnie dokonywać regeneracji filtrów cząstek stałych FAP DPF. Inaczej możemy narazić się na spore nieprzyjemności prawne oraz narażenie się na straty finansowe.

Dmuchajmy na zimne – zamiast jeździć samochodem emitującym szkodliwe ilości trujących spalin, narażać tym samym siebie i innych ludzi na ich działanie, a także narażać siebie na kłopoty z prawem i straty finansowe – dokonujmy regeneracji filtrów cząstek stałych FAP DPF.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here