Najlepsze pomysły na imprezy integracyjne

Czy wiesz, że już połowa polskich przedsiębiorstw inwestuje w swoich pracowników, oferując im nie tylko szkolenia, dzięki którym mogą oni zwiększać swoje kompetencje zawodowe, ale również różnego rodzaju wydarzenia integracyjne?

Okazuje się, że dobre relacje w zespole to priorytetowy czynnik, który przekłada się na finalne efekty pracy i ostateczne zyski firmy. Sprawdź, jakie są najlepsze pomysły na integrację pracowników i zaproponuj tego rodzaju rozrywkę swoim pracownikom.

Najbardziej popularne sposoby na integrację pracowników

Do wyboru masz standardowe rozwiązania. Zaproś pracowników na kolację, zorganizuj bankiet z atrakcjami albo udajcie się do klubu czy na kręgle. Właśnie tak pracownicy spędzają najczęściej czas poza biurem.

Pracodawcy chętnie tworzą również tzw. strefy relaksu w zaciszu firmowej siedziby. To zwykle pokoje, w których umieszczony zostaje ekspres do kawy, telewizor, sprzęt grający, piłkarzyki, konsole czy bilard. Pracownicy mogą zasiąść na wygodnej kanapie i w ten sposób odpoczywać od zawodowych obowiązków. Nie da się ukryć, że w strefach wypoczynku nawiązuje się również dobre relacje ze współpracownikami. Kilka przerw od pracy wystarczy, by móc porozmawiać niekoniecznie tylko na zawodowe tematy.

Nowoczesna integracja

Okazuje się jednak, że coraz częściej pracownicy żądają niecodziennych wyzwań. Nudzą się bankiety i koncerty. Motywacja i zaangażowanie do pracy wzrasta, kiedy oferuje się personelowi atrakcje pełne wyjątkowych wrażeń. To dlatego pomysły na integrację pracowników nierzadko są naprawdę zaskakujące. Oto kilka przykładów wydarzeń organizowanych z myślą o pracownikach, które spotykają się z coraz większą aprobatą zatrudnionych.

– Szkoła przetrwania. Pracodawca może zabrać swoich pracowników na wyścigi survivalowe albo off road. Nie da się ukryć, że ta zabawa dostarcza nie tylko mnóstwo wrażeń, jest też sprawdzeniem kondycji fizycznej, wytrwałości, współpracy i opanowania.

Escape room. Pokoje, w których grupa współpracowników musi rozwiązać zagadkę, cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Aby wydostać się z lokum, grupa musi współpracować, wykazać się sporą wiedzą, ale liczy się też cierpliwość, chęć pomocy, zaangażowanie i oczywiście dobra zabawa.

– Relaks w SPA. To oczywiście opcja dla tych, którzy potrzebują odpoczynku od codziennych zajęć. Okazuje się, że ze SPA korzystają chętnie nie tylko kobiety, ale też panowie. Sauna, masaż relaksacyjny albo maseczka odżywcza na całe ciało przyda się przecież każdemu.

– Imprezy tematyczne. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby świetnie się bawić. Zamiast nudnawego bankietu może lepiej zorganizować imprezę tematyczną. Powodzeniem cieszą się nie tylko bale karnawałowe z obowiązkowym przebraniem, ale również dyskoteki hawajskie albo wieczorki w stylu PRL.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here