dekoder telewizji naziemnej

Nie wszystkie telewizory umożliwiają odbiór wysokiej jakości telewizji naziemnej. W przypadku nieco starszych egzemplarzy konieczne okaże się zakupienie specjalistycznego tunera TV, dzięki któremu unikniemy wszelkich problemów. Czym charakteryzuje się tuner TV? W jaki sposób dokonać wyboru dekodera telewizyjnego? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Tuner TV- czym się charakteryzuje?

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tuner to odbiornik sygnału telewizji naziemnej bądź cyfrowej. Urządzenie sprzedawane jest w różnorodnych konfiguracjach, dlatego też warto zdawać sobie sprawę, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Warto wspomnieć o tym, że dekodery często mogą obsługiwać dodatkowe funkcje. Przykładowo użytkownicy mają możliwość korzystania z elektronicznego przewodnika po programach, co nosi nazwę EPG. Bez większych problemów nagramy poszczególne programy czy też odtworzymy pliki z zewnętrznych nośników. Wcześniej wspomniany sprzęt nie musi być kupowany w przypadku nowoczesnych modeli odbiorników telewizyjnych. Wówczas wystarczy podłączyć kabel antenowy, aby móc cieszyć się z wysokiej jakości odbioru. Sprawdzone dekodery znaleźć można na stronie https://sklep.ferguson.pl/.

Jak wybrać dekoder telewizyjny?

Wybór dekodera telewizyjnego z pewnością nie jest zbyt łatwy, bowiem na rynku znaleźć możemy wiele różnych urządzeń, które na pierwszy rzut oka tylko nieznacznie różnią się od siebie. Podczas wyboru istotna jest jednak kwestia standardów telewizji. Nie bez znaczenia jest obsługa kodowania, bowiem tuner powinien dekodować sygnały takie, jak chociażby MPEG-2 i MPEG-4. W dekoderach istotna jest kwestia złącz. Konieczne jest wyjście video, m.in. HDMI, SCART. Funkcjonalne jest wejście USB, które umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń, np. dysku bądź pendrive’a. Tunery powinny być wyposażone w gniazda dźwiękowe. Nie zapominajmy o elektronicznym przewodniku, powszechnie znanym jako EPG.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here