Myjnia bezdotykowa - pomysł na własny biznes

Myjnie samochodowe w Polsce mają się coraz lepiej, ponieważ aut na polskich drogach przybywa. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się: samoobsługowe myjnie bezdotykowe, automatyczne myjnie szczotkowe i myjnie ręczne.

Myjnie ręczne, choć pozwalają na dokładniejsze umycie samochodu, to są dość drogie i czasochłonne, dlatego stają się coraz mniej popularne. Automatyczne myjnie szczotkowe pozwalają zaoszczędzić więcej czasu niż myjnie ręczne, ale też nie należą do najtańszych. Z kolei samoobsługowe myjnie bezdotykowe oferują profesjonalny sprzęt do mycia za niewielkie pieniądze, dlatego są najbardziej popularne wśród posiadaczy samochodów. 

Część inwestorów, chcąc zwiększyć zyski, oferuje swoim klientom dodatkowo myjnie specjalistyczne, w których można np. umyć pojazdy o większych gabarytach na stanowiskach otwartych, albo skorzystać z profesjonalnej kosmetyki samochodowej.

Myjnia samochodowa – czy to dobry interes?

Myjnie samochodowe odwiedzane są regularnie przez coraz większą liczbę osób, dlatego uważa się, że jest to dobry interes, który może przynieść zwrot inwestycji już po 3 latach. Przy tworzeniu biznes planu warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

1. Lokalizacja

Teren pod budowę myjni samochodowej musi posiadać podłączenia do mediów, mieć wystarczającą powierzchnię (minimum 270 m2) i atrakcyjną lokalizację, z dobrą widocznością i łatwym dojazdem. Działka powinna znajdować się przy dużych skupiskach ludzi bądź ruchliwej ulicy. Korzystne jest połączenie myjni ze sklepem, stacją benzynową, warsztatem czy stacją kontroli pojazdów.

2. Koszt inwestycji

Na całkowity koszt wpływa lokalizacja, wielkość działki, uzbrojenie terenu, ilość i rodzaj niezbędnych do wykonania prac ziemnych. Do tego trzeba dodać urządzenia.

3. Metody finansowania

Jest to kwestia indywidualna, zależna m.in. od kondycji finansowej inwestora. Mogą to być środki własne, leasing, kredyt bądź dofinansowanie ze środków UE.

4. Rodzaje myjni bezdotykowych

Inwestor dokonuje wyboru pomiędzy myjniami kontenerowymi a myjniami modułowymi.

Myjnie kontenerowe mają postać kontenera, w który znajduje się cała technika myjni. Przeznaczone są głównie do lokalizacji o dużym lub średnim natężeniu ruchu. Najczęściej mają od 2 (630 m2) do 6 (1170 m2) stanowisk.

Myjnie modułowe zajmują dużo mniejszą powierzchnię niż kontenerowe i przeznaczone są głównie do lokalizacji o małym lub średnim natężeniu ruchu. Najczęściej mają od 2 (550 m2) do 6 (970 m2) stanowisk.

5. Pozwolenie na budowę

Załatwianie formalności związanych z wybudowaniem i uruchomieniem własnej myjni bezdotykowej to proces zbliżony do tego, który obowiązuje przy budowie domu. Potrzebne są: projekt architektoniczno-budowlany i projekt zagospodarowania terenu. Po wydaniu warunków zabudowy lub planu zagospodarowania, przygotowuje się dokumentację do uzyskania pozwolenia na budowę. Często część formalności i niezbędnych prac ziemnych do wykonania, bierze na siebie producent myjni bezdotykowych.

Po załatwieniu wszelkich formalności i uzyskaniu odbioru, inwestor może uruchomić myjnie i liczyć zyski.

Warto inwestować w myjnie

Myjnia bezdotykowa to interes, który nie musi pochłaniać dużo czasu, dlatego bywa traktowany jako dodatkowy lub uzupełniający do już posiadanego. Charakteryzuje się dobrą płynnością finansową i dużą niezależnością od czynnika ludzkiego, co pozwala na wyeliminowanie dwóch ognisk ryzyka, związanego z działalnością przedsiębiorczą.
Jest to rentowna inwestycja, z perspektywą szybkiego zwrotu zaangażowanego kapitału, nawet w ciągu 3 lat.

Jeśli jesteś zainteresowany postawienie własnej myjni bezdotykowej sprawdź ofertę  http://mtautomatic.pl/myjnie/ i otrzymaj pełny kosztorys od producenta myjni mtAutomatic – IDEA TECHNIK.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here