Czy można studiować prawo on-line? Tak, to możliwe!

Studiowanie prawa w formie on-line jest możliwe, a nawet więcej, jest proste! Ten kierunek nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych doświadczeń laboratoryjnych ani na przykład praktyki z pacjentami, można zatem z powodzeniem zrealizować cały program w formie zdalnej. Interesuje cię prawo? Studia prawnicze on-line oferuje Polski Uniwersytet Wirtualny.

Dla kogo jest prawo on-line?

Dla wszystkich tych, którzy chcą samodzielnie zaprojektować swój plan zajęć. Student sam wybiera gdzie i kiedy się uczy. Ile razy nie chciało nam się wychodzić z domu w zimową zawieruchę? Studiując zdalnie możemy zostać w wygodnym łóżku z ciepłą herbatką w dłoni i realizować zajęcia przez Internet.

Dużym plusem jest też możliwość wyboru czasu przeznaczonego na naukę. Nie każdy wykazuje się aktywnością o 8 rano, być może łatwiej przyswaja wiedzę o innej porze dnia. Dzięki studiom w tej formie będzie mógł wybrać kiedy realizuje zajęcia, a w efekcie zwiększyć wydajność nauki. Studia na platformie zdalnego nauczania to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którym trudno jest dopasować codzienne obowiązki do narzuconego planu.

Dla freelancerów, rodziców, podróżników i osób mieszkających poza granicami kraju. Ale nie tylko! Studia on-line to też świetne rozwiązanie dla studiujących w trybie dziennym. Pozwalają na łączenie dwóch kierunków bez indywidualnego toku nauczania. Są przy tym o wiele wygodniejsze niż studia prawnicze zaoczne.

Jak wyglądają takie studia w praktyce?

Prawo na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym to studia pięcioletnie, każdy rok trwa dwa semestry. Student otrzymuje legitymację oraz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie zamieszczane są wszystkie niezbędne informacje i materiały. W ustalonych ze studentami terminach przeprowadzane są webinaria, czyli internetowe spotkania z wykładowcami. W trakcie semestru studenci mają stały, e-mailowy kontakt z prowadzącymi.

Egzaminy odbywają się w formie tradycyjnej, na zjazdach w Łodzi. Absolwent jednolitych studiów magisterskich po napisaniu i obronie pracy dyplomowej otrzymuje dyplom ukończenia studiów niestacjonarnych. Pełną ofertę studiów on-line Polskiego Uniwersyetetu Wirtualnego, znajdziesz tutaj.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here