Jakie są zalety budownictwa modułowego

W dzisiejszych czasach widzimy coraz więcej domów modułowych. Kontenery modułowe czy też pawilony modułowe są perfekcyjnie łączone i z odpowiednim wykończeniem powstaje cudowny budynek. Budownictwo modułowe cieszy się sporą popularnością. Dołączymy do fanów tego rozwiązania gdy zapoznamy się z poniższymi zaletami.

Szybki czas realizacji oraz minimalne zaangażowanie z naszej strony

Pierwsza zaleta to na pewno czas realizacji. Okres od podjęcia decyzji do zamieszkania jest zwykle okresem kilkunastu tygodni. Musimy jednocześnie zaznaczyć, że dziewięćdziesiąt procent prac odbywa się jednak w fabryce, w której to nasz dom będzie produkowany. Przy wykorzystaniu tej technologi nie ma praktycznie prac mokrych na budowie. Oznacza to nic innego jak to, że po pierwsze nie mamy do czynienia z brakiem przerw technologicznych, a po drugie uniezależnia sam przebieg montażu od pogodowych warunków. Prace na działce trwają zazwyczaj kilka dni i wykonuje je bardzo doświadczona ekipa.

Kolejną zaletą jest minimalne zaangażowanie z naszej strony. Zanim zakupimy działkę, do inwestora należy jedynie dostarczenie wykonawcy dokumentów wymaganych, wybór projektu oraz ustalenie szczegółów czy też przygotowanie fundamentów. Przy podpisywaniu umowy decydujemy, czy dom wykańczać będziemy samodzielnie czy też chcemy się wprowadzać od razu. Na tym kończy się w zasadzie nasza rola. Nie musimy szukać kierownika budowy, wykonawców czy też kupować oraz pilnować narzędzi oraz materiałów. Tak naprawdę podczas montażu nie jest wymagana nawet nasza obecność na działce. Wynika to z tego, że prace ograniczone są do minimum, a je wykonuje jedna ekipa. Nie trzeba sprzątać placu budowy.

Poznaj wszystkie zalety – wejdź na stronę MJ Project Budownictwo modułowe i dowiedz się więcej o rozwiązaniach modułowych

Energooszczędność domu oraz łatwość rozbudowy

Następna zaleta to na pewno energooszczędność domu. Już na samym etapie projektu jest uwzględniane usytuowanie budynku pod względem stron świata. Chodzi o to, aby od południa było możliwie jak najwięcej przeszkleń, przez które słońce będzie ogrzewało nasze wnętrze. Od północnej strony okien się unika. Również pomieszczenia się rozmieszcza w ten sposób, aby te, w których spędzamy możliwie sporo czasu, znajdowały się po stronie „ciepłej”.

Stropy, ściany oraz dach są w taki sposób skonstruowane, aby izolować maksymalnie wnętrze domu od zewnętrznych warunków. połączenia są wykonywane w sposób, który ogranicza samo ryzyko powstawania termicznych mostków, a okienne i drzwiowa stolarka jest montowana w fabryce, a więc nie ma tutaj obaw o straty ciepła czy też o jakieś nieszczelności.

Na sam koniec musimy także wspomnieć o łatwości samej rozbudowy. Domy modułowe są klockami, które możemy w dowolny sposób przestawiać oraz także uzupełniać. Zaczynamy zatem od takiego domu, na jaki w konkretnym momencie sobie możemy pozwolić, a później go stopniowo powiększamy poprzez dodawanie kolejnych modułów. Co po niektórzy wykonawcy także oferują konstrukcje, które można łatwo zdemontować, załadować na lawetę, jak i także przewieźć w całkiem inne miejsce. W związku z tym właśnie, gdy dostaniemy nagle wyjątkową oferta pracy czy też znajdziemy jakieś wymarzone miejsce do życia gdzieś indziej, możemy tam się przenieść razem z domem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here